Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Werkstress onder Nederlanders al voor corona toegenomen'

'Werkstress onder Nederlanders al voor corona toegenomen'

AMSTERDAM (ANP) - De werkstress onder Nederlandse werknemers is toegenomen. Dat concludeert loonstrookverwerker ADP op basis van onderzoek onder 1900 werkenden in Nederland. Onderzoekers hebben de stress gemeten voordat de coronapandemie uitbrak, maar het is volgens hen te verwachten dat de crisis vooral stressverhogend werkt.

Van de ondervraagden gaf 55 procent aan minstens elke week stress op het werk te ervaren. Dat was een jaar eerder nog 42 procent. De groep die aangeeft nooit stress te ervaren, is bovendien gekrompen tot 15 procent. Dat was een jaar eerder nog 22 procent.

Volgens ADP Nederland zijn er verschillende mogelijke oorzaken van stress. "Bijvoorbeeld medewerkers die nog harder werken om hun waarde te bewijzen, personeel dat niet uitschakelt wanneer ze thuis werken of een algemene hogere werkdruk binnen de organisatie door financiële zorgen", zegt Martijn Brand, algemeen directeur van ADP Nederland.

Internationaal

ADP onderzocht ook wereldwijd hoeveel mensen stress op het werk hebben, op basis van antwoorden van 32.000 deelnemers. Daaruit blijkt dat Nederland, ondanks de toename van stress, nog wel beter scoorde dan Europa als geheel. Daar ligt het percentage werknemers dat zeker één keer per week stress ervaart op 66 procent. Noord-Amerika scoort het hoogst met 68 procent.

De onderzoeksresultaten over stress hebben betrekking op de periode vóórdat de coronacrisis in volle omvang toesloeg. ADP onderzocht ook in de periode tijdens de virusuitbraak wat de situatie op de werkvloer was, maar heeft geen cijfers over de mate van ervaren stress onder werknemers. Wel blijkt uit het internationale onderzoek dat werknemers sinds de crisis meer onbetaald overwerk doen. Gemiddeld geven werknemers aan dat ze wekelijk zeven uur onbetaald werk per week verrichten, tegenover zes uur voor de coronacrisis.

ADP houdt er ook rekening mee dat de toegenomen onzekerheid over werkgelegenheid voor extra onrust zorgt. Dat kan ook leiden tot extra stress.

Meer uit Financieel

Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic mogelijk in oktober naar de beurs

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.

3 minuten geleden
Amerikaanse regering mag banden met AI-bedrijf niet verbreken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.

1 uur geleden
Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

8 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

11 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

12 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

12 uur geleden