Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkstraffen voor vier minderjarigen om rellen Scheveningen

Werkstraffen voor vier minderjarigen om rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Vier minderjarigen zijn vrijdag veroordeeld tot werkstraffen van veertig tot vijftig uur voor openlijke geweldpleging. Volgens het Openbaar Ministerie in Den Haag waren ze betrokken bij de grote rellen in Scheveningen op 1 mei en pleegden ze openlijk geweld tegen de politie.

Begin mei gingen honderden jongeren in de buurt van het Kurhaus in Scheveningen met elkaar en de politie op de vuist. Ze bekogelden de Mobiele Eenheid met stenen, fietsen en glaswerk. Ook richtten ze in de omgeving vernielingen aan, onder meer aan straatmeubilair en spullen van ondernemers.

Het Openbaar Ministerie had werkstraffen tussen de tachtig en honderd uur tegen de vier jongeren en nog een minderjarige geëist. De verdachten waren toen 15, 16 en 17 jaar. Zij zijn te zien op camerabeelden, en daaruit blijkt volgens het OM dat zij een bijdrage leverden aan het geweld. De kinderrechter veroordeelde vier van de vijf verdachten en sprak de vijfde vrij.

In het onderzoek naar de rellen in Scheveningen zijn nu in totaal tien verdachten aangehouden. Het onderzoek om meer verdachten aan te houden, is nog in volle gang, aldus het OM.

Meer uit Binnenland

Groot deel van Ring A10 dicht voor jubileumfeest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.

9 minuten geleden
Systeem voor claim vergoeding reiskosten NS nog steeds plat

UTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.

1 uur geleden
ProRail houdt rekening met verstoringen op spoor door warmte

UTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor mogelijke gevolgen op het spoor door de hitte van komend weekend. Bij hoge temperaturen komen op het spoor vaker storingen voor. Medewerkers controleren bij warm weer vaker hoe het spoor erbij ligt.

1 uur geleden
Ruimte voor bedrijven mag van Karremans niet afnemen

DEN HAAG (ANP) - Als ergens ruimte voor bedrijven verdwijnt, moet elders nieuwe ruimte bij komen. Dat uitgangspunt staat in een 'visie' die Vincent Karremans, de nieuwe demissionair minister voor Economische Zaken, met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

3 uur geleden
UvA pauzeert nieuwe samenwerkingen met Israëlische organisaties

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) gaat voorlopig geen nieuwe samenwerkingen aan met Israëlische organisaties via het onderzoeks- en innovatieprogramma Horizon Europe. Het college van bestuur (CvB) wacht eerst de uitkomsten van Europees onderzoek af naar de naleving van het associatieverdrag met Israël.

3 uur geleden
Limburg stemt in met miljoenenaankoop van grond bij Chemelot

MAASTRICHT (ANP) - De Provinciale Staten van Limburg hebben ingestemd met de aankoop van 354 hectare grond in de buurt van industriegebied Chemelot. Limburg wil de grond met de gemeente Sittard-Geleen overnemen van voedingsconcern dsm-firmenich, onder meer voor de bouw van een hoogspanningsstation. Met de aankoop is zo'n 26 miljoen euro gemoeid, waarvan beide overheden de helft betalen.

3 uur geleden
Wetsvoorstel schrappen voorrang statushouders naar Raad van State

DEN HAAG (ANP) - Statushouders krijgen geen voorrang meer bij het huren van een sociale huurwoning, zo wil het demissionaire kabinet. De ministerraad keurde vrijdag dit wetsvoorstel van woonminister Mona Keijzer goed, waarna het nu voor advies naar de Raad van State gaat.

3 uur geleden