Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkstraf voor plakken flyers met foto's politici op schietschijf

Werkstraf voor plakken flyers met foto's politici op schietschijf

DEN HAAG (ANP) - Een man en een vrouw hebben maandag een werkstraf van 90 uur opgelegd gekregen van de politierechter in Den Haag, omdat zij in mei 2021 op verschillende plekken in Amsterdam flyers hebben opgeplakt met daarop een schietschijf en in het midden de hoofden van politici Mark Rutte, Sigrid Kaag en Hugo de Jonge. "Ik vind het kwaadaardig en schadelijk", zei de rechter.

Richard de H. (46) bekende dat hij degene was die de flyers had meegenomen bij een eerdere coronademonstratie, waar ze in kraampjes zouden hebben gelegen, en dat hij ze vervolgens in de buurt van het Museumplein op meerdere plekken opplakte.

Eline van ‘t N. (45), die eerder is veroordeeld voor het filmen van de zogeheten fakkeldrager voor het huis van Kaag, legde op haar beurt uit dat zij beelden hiervan maakte. Wie de flyers gemaakt heeft, is niet bekend geworden.

Kattenkwaad

Het duo zei maandag spijt te hebben van wat er is gebeurd. Dat het opgevat zou kunnen worden als doodsbedreiging, hadden ze niet voorzien, bleek uit hun uitleg. "Het gaat er bij mij niet in dat dit kattenkwaad was", zei de rechter hierop, waarbij ze zich ook liet ontvallen dat een gevangenisstraf passend zou zijn.

Dat die er niet komt, ligt grotendeels aan de verdachten zelf. Zij zijn beiden "een ander pad" ingeslagen, vatte de rechter het samen. Zo zit Van 't N. volop in haar re-integratie na haar veroordeling in de 'fakkelzaak'. In deze zaak loopt overigens een hoger beroep. Ook speelt mee dat het plakken in 2021 plaatsvond en het dus vrij lang heeft geduurd voordat de zaak behandeld werd. Ze volgde daarom de eis van de officier van justitie.

Meer uit Binnenland

Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

1 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

1 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

2 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

2 uur geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

4 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

5 uur geleden