Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkstraf voor belagen pro-Palestinademonstranten Museumplein

Werkstraf voor belagen pro-Palestinademonstranten Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een werkstraf van 120 uur en vier weken voorwaardelijke jeugddetentie opgelegd aan de 22-jarige Ruben B. uit Almere, voor het belagen van pro-Palestinademonstranten op het Museumplein in de hoofdstad op 11 mei.

B. maakte deel uit van een groep van circa tien mannen die na een oproep op Telegram naar het plein was gegaan om daar demonstranten aan te vallen. Mensen werden geslagen en er werd met zwaar knalvuurwerk gegooid. In korte tijd ontstond "mede door zijn toedoen een bedreigende en beangstigende situatie", aldus de rechtbank in het vonnis. B. is "bewust in de aanvalsgolf meegegaan".

De politie greep snel in. Ze pakte een aantal mannen op, onder wie B. Hij verzette zich met geweld tegen zijn arrestatie. Ook die aanklacht verklaarde de rechtbank bewezen. Daarnaast is B. schuldig bevonden aan het plegen van openlijk geweld en het bezit van knalvuurwerk.

Levensgevaarlijke ontploffing

De rechtbank sprak B. vrij van het teweegbrengen van een levensgevaarlijke ontploffing door zwaar vuurwerk naar demonstranten te gooien. De rechtbank achtte niet bewezen dat de man dat vuurwerk had aangestoken; anderen hebben dat wel gedaan, aldus de rechter.

Het Openbaar Ministerie had een celstraf van zes maanden geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De rechtbank besloot, op advies van de reclassering, het jeugdstrafrecht toe te passen. B. is weliswaar meerderjarig, maar het jeugdstrafrecht kan bij een jongvolwassen verdachte onder de 23 worden toegepast als daarvoor aanleiding is, zoals in de persoon van de verdachte of de omstandigheden waaronder het misdrijf is gepleegd. B. heeft een verstandelijke beperking, vertoont voor zijn leeftijd kinderlijk gedrag en is makkelijk beïnvloedbaar. Zowel de verdachte als de samenleving is erbij gebaat dat hij in het kader van de voorwaardelijk opgelegde straf wordt behandeld en begeleid, vindt de rechtbank.

Beschieting pand

B. werd in mei enkele dagen na zijn arrestatie op vrije voeten gesteld. Sinds oktober zit hij weer vast, nu op verdenking van beschieting van een pand met een automatisch vuurwapen. Dat "geeft te denken", aldus de rechtbank, maar omdat hij in die zaak nu nog slechts verdachte is, heeft zij dat niet in haar oordeel over B.'s aandeel in het geweld op het Museumplein betrokken.

Meer uit Binnenland

Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

16 minuten geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

1 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

3 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

6 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

7 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

14 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

14 uur geleden