Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkstraf geëist tegen prediker voor adviseren vrouwenbesnijdenis

Werkstraf geëist tegen prediker voor adviseren vrouwenbesnijdenis

DEN HAAG (ANP) - Het OM eist een werkstraf van 120 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand tegen een prediker van de Haagse As-Soennah-moskee voor opruiing en aanzetten tot geweld tegen vrouwen. De man was te zien in een filmpje op de website van de moskee, waarin hij vrouwenbesnijdenis aanraadde. Besnijdenis van vrouwen is in Nederland strafbaar.

De verdachte ontkent dat hij voorstander is van vrouwenbesnijdenis. Zijn opmerkingen in een van zijn video’s waren puur informatief bedoeld en vertolkten niet zijn eigen mening. "Ik neem er afstand van", verklaarde hij vrijdag bij de rechtbank in Den Haag.

Volgens het OM stond sinds het najaar van 2015 een webcollege op de site van de moskee, waarin de prediker te zien is. In de video zegt hij: "Besnijdenis is verplicht voor de mannen en aanbevolen voor de vrouwen. Het is niet verplicht voor de vrouwen. De wijsheid hierachter is dat de penis wordt gereinigd van de onreinheden die zich op de voorhuid bevinden en bij de vrouw worden haar lusten minder."

Groot probleem

Vrouwenbesnijdenis vormt in Nederland een groot probleem, betoogde de officier van justitie. Naar schatting wonen in Nederland 41.000 vrouwen die besneden zijn waarvan 15.000 de meest extreme vorm van besnijdenis hebben ondergaan. Volgens het OM lopen jaarlijks 4200 meisjes het risico besneden te worden, wat vaak in het land van herkomst gebeurt.

"In de video wordt het idee gewekt dat vrouwenbesnijdenis aan te bevelen is. Het is een aanbeveling van een professional, verbonden aan een van de grootste moskeeën van Nederland met een orthodoxe reputatie die veel jongeren aanspreekt", zei de officier van justitie.

Strafbaar

De man wist destijds niet dat vrouwenbesnijdenis strafbaar is, zei hij. "Ik vertaalde een tekst uit een islamitisch boek, een vereenvoudigde jurisprudentie van de Koran. Zonder erbij na te denken heb ik het gelezen en vertaald. Ik ben er verder niet op ingegaan. Ik ben ook niet bekend met vrouwenbesnijdenis. Vrouwenbesnijdenis komt totaal niet voor bij de Turkse en de Marokkaanse gemeenschap, niemand doet dat. Ik ben ook getrouwd en heb kinderen, ik heb er nooit met mijn vrouw of zus over gesproken."

De verdachte zegt dat hij door alle media-aandacht al is veroordeeld en dat zijn carrière erdoor is verwoest. "Ik ben geen crimineel of opruier. Ik deed een studie islamitische geestelijke verzorging, maar die heb ik niet kunnen afmaken, want ik werd nergens voor een stage aangenomen."

Meer uit Binnenland

Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

57 minuten geleden
Populaire skigebieden Lech en Zürs weer bereikbaar na lawine

LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.

1 uur geleden
Verdachte mishandeling agent bij asielprotest Den Haag nog vast

DEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.

2 uur geleden
Vrouw (81) omgekomen bij ongeluk op A59 na spookrijden

WAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.

3 uur geleden
Snelweg A59 bij Waalwijk weer open na ongeluk

DEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.

3 uur geleden
Warm lenteweer in aantocht met zon en droge periodes

HOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.

4 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij achtervolging in Groningen

GRONINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Groningen een waarschuwingsschot gelost, nadat agenten te voet de achtervolging hadden ingezet op een verdachte. Volgens de politie was zij rond 02.30 uur afgekomen op een melding van een schietpartij in de Hagedisstraat in de stad, waarbij meerdere personen betrokken zouden zijn.

7 uur geleden