Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkstraf geëist tegen Pegida-voorman voor groepsbelediging

Werkstraf geëist tegen Pegida-voorman voor groepsbelediging

DEN HAAG (ANP) - Tegen Edwin Wagensveld, de voorman van de radicaal-rechtse groepering Pegida, is woensdag in hoger beroep een taakstraf van veertig uur geëist voor onder meer groepsbelediging. Wagensveld had de Koran een fascistisch boek genoemd. Volgens de advocaat-generaal leverden de uitlatingen van Wagensveld "geen bijdrage aan het maatschappelijk debat" en hij noemde ze "onnodig grievend".

De rechtbank had Wagensveld (56) eind vorig jaar veroordeeld tot veertig uur taakstraf, er was toen een geldboete geëist. Aanleiding was een actie op 22 januari 2023, in de buurt van de Tweede Kamer. Hij verscheurde voor een camera een koran, sprong op de uitgescheurde pagina's en vergeleek moslims met nazi's. Wagensveld zei tegen het hof dat hij enkel doelde op salafisten, ofwel de fundamentalistische stroming binnen de islam die de Koran letterlijk neemt.

Volgens de advocaat-generaal zoekt Wagensveld "bewust" de grenzen op met zijn acties. "En wat het Openbaar Ministerie betreft is met deze actie de grens overschreden." Het opzettelijk beledigen van een groep mensen om hun godsdienst of levensovertuiging is strafbaar. Het verscheuren van een koran is dat niet - dat wordt beschouwd als geloofskritiek. Maar in deze context kan het wel strafverzwarend meewegen, aldus de advocaat-generaal.

Applaus

Wagensveld was woensdag zelf aanwezig in het gerechtshof in Den Haag, samen met een handvol sympathisanten. Zij applaudisseerden meerdere keren nadat Wagensveld het woord had genomen. Ook deze keer had hij voor aanvang van de zitting, voor de deur van de rechtbank, een koran verscheurd. Een advocaat had hij niet meegenomen. "Zonde van het geld", zei hij tegen de rechter.

Het hof doet uitspraak op 6 augustus.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

1 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

4 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

5 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

5 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

6 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

7 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

9 uur geleden