Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werknemers zonder vitale baan moeten thuisblijven in Spanje

Werknemers zonder vitale baan moeten thuisblijven in Spanje

MADRID (ANP) - Mensen die in Spanje niet in een vitale baan werken, moeten de komende twee weken thuisblijven. Die maatregel heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez zaterdag aangekondigd in de strijd tegen het coronavirus.

De maatregel geldt vanaf maandag. De werknemers behouden hun salaris en moeten de verloren uren later stapsgewijs inhalen, aldus Sánchez. Hij zei er in zijn tv-toespraak niet bij voor welke sectoren de maatregel is.

Sinds het afkondigen van de noodtoestand op 15 maart mochten werknemers ondanks de beperkingen wel naar hun werk. De bevolking werd tegelijk opgeroepen zo veel mogelijk thuis te werken.

In Spanje zijn inmiddels 5690 mensen aan de gevolgen van het virus overleden en is bij 72.248 mensen het virus vastgesteld. Spanje is daarmee een van de zwaarst getroffen landen in de wereld.

Meer uit Buitenland

Trump: dichter dan ooit bij vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland "dichterbij is dan ooit". Zijn opmerking volgt na contact met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders.

8 minuten geleden
Europa verbindt voorwaarden aan opgeven grondgebied Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne kan alleen grondgebied opgeven als het verzekerd is van bescherming én van de instemming van het Oekraïense volk, vinden zijn Europese bondgenoten. Zo'n offer is aan Oekraïne zelf, onderstrepen de in Berlijn samengekomen leiders van de belangrijkste Europese landen, maar wel tegen voorwaarden.

1 uur geleden
Turkije haalt drone neer die boven Zwarte Zee luchtruim naderde

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft maandag een drone neergeschoten die boven de Zwarte Zee vloog en het Turkse luchtruim naderde. Dat meldt het ministerie van Defensie na een reeks veiligheidsincidenten op de Zwarte Zee in verband met de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

1 uur geleden
VK ontbiedt Chinese ambassadeur na veroordeling Jimmy Lai

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de Chinese ambassadeur in het land ontboden vanwege het proces tegen Jimmy Lai in Hongkong. De Brit is maandag schuldig bevonden aan het overtreden van een omstreden veiligheidswet.

1 uur geleden
Oekraïense aanval treft Russische duikboot, primeur in oorlog

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk. Volgens de Russen was de aanval op de marinebasis een mislukking.

2 uur geleden
VS: Trump gaat met Europeanen bellen over Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Europese leiders bellen over de lopende inspanningen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat heeft een hoge Amerikaanse functionaris bekendgemaakt. Wanneer het telefoongesprek precies zal plaatsvinden, is nog onduidelijk.

3 uur geleden
Amerikanen sluiten aan bij avondtop over Oekraïne in Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen schuiven aan bij de internationale top maandagavond in Berlijn over Oekraïne. Dat maakte de gastheer, de Duitse regeringsleider Friedrich Merz, bekend. Hij noemde de kans op een echt vredesproces nu groter dan ooit sinds Rusland in 2022 een grootschalige invasie begon.

3 uur geleden