Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werknemers van grootste kopermijn ter wereld staken

Werknemers van grootste kopermijn ter wereld staken

SANTIAGO (ANP) - Het personeel van de grootste kopermijn ter wereld, Escondida in het noorden van Chili, heeft dinsdag het werk neergelegd. Volgens eigenaar BHP is de mijn nog wel operationeel. De vakbond beschuldigt het bedrijf ervan de stakende medewerkers illegaal te vervangen.

Werknemers gingen om 8.00 uur 's ochtends in staking nadat besprekingen tussen hun vakbond, die zo'n 2400 medewerkers vertegenwoordigt, en BHP stuk waren gelopen. BHP meldde later op de dag dat het een noodplan had geactiveerd als reactie op de staking, maar gaf geen details. Mijnen hebben in de regel draaiboeken klaarliggen om activiteiten op een lager pitje te zetten zonder de faciliteiten of apparatuur aan te tasten.

De vakbond eist al langer dat één procent van de aandeelhoudersdividenden van de mijn wordt uitgekeerd aan het personeel. Ook wil de bond kortere werkdagen, hogere bonussen en extra compensatie voor werknemers die al lang voor de mijn werken.

Escondida produceerde vorig jaar 1,1 miljoen ton koper, wat 5,4 procent is van de wereldproductie. De vorige personeelsstaking in de mijn, in 2017, duurde 44 dagen en kostte BHP bijna 700 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

30 minuten geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

1 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

2 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

2 uur geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

4 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

4 uur geleden