Werknemers touringcarbedrijven staken op 26 oktober
UTRECHT (ANP) - Leden van vakbond FNV die bij touringcarbedrijven werken leggen op 26 oktober het werk neer. Ze zijn ontevreden over een loonbod van de werkgevers. Niet alleen vinden ze het geboden loon te laag, ook duurt het afschaffen van een regeling waarbij de werknemers zes uur werken en maar vijf uur betaald krijgen hen te lang.
De werkgevers hadden op een eerder ultimatum van de vakbond gereageerd met een bod van 7 procent meer loon in 2023 en 4 procent in 2024. Daarnaast zou al het personeel eenmalig 500 euro ontvangen als compensatie voor de huidige inflatie. Vooral dat laatste "schoot in het verkeerde keelgat", aldus FNV Toer-bestuurder Lutz Kressin.
De 5/6-regeling zou volgens het bod begin 2024 worden beëindigd. Volgens Kressin willen de werknemers al begin volgend jaar een einde aan die "gehate" regeling.
Diensten volledig uitbetalen
Een eerste loonbod van de werkgevers werd al voor de zomer afgewezen. FNV wil een automatische prijscompensatie en 100 euro extra brutoloon per maand. De touringcarchauffeurs willen bovendien dat alle diensten volledig worden uitbetaald en dat een werkdag maximaal twaalf uur duurt.
Er werken zo'n 3000 mensen in de touringcarbranche.
Werkgeversvereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) liet weten nog niet te willen reageren totdat ook CNV zich heeft uitgesproken over het tweede cao-bod. Die bond was ook betrokken bij de onderhandelingen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
2 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
4 uur geleden