Werknemers Royal Mail kondigen staking aan kort voor feestdagen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de Britse post- en pakketdienst Royal Mail gaan staken in hun roep om een betere cao. Vakbond Communication Workers Union, die 115.000 medewerkers van Royal Mail vertegenwoordigt, kondigde acties aan voor donderdag 24 en vrijdag 25 november. Mogelijk volgen verdere acties, ook in december.
25 november staat te boek als Black Friday, een uit de Verenigde Staten overgewaaid koopjesfestijn. Juist op deze dagen hopen winkelbedrijven consumenten te verleiden tot het doen van aankopen door grote kortingen te bieden. Maar als de bezorging van producten niet gegarandeerd is, zien Britten mogelijk af van hun aankoop.
Als er niet snel een akkoord wordt bereikt, zullen meer stakingen plaatsvinden, te beginnen op 30 november. Verder dreigt de bond met zeven dagen in december, waaronder kerstavond.
Royal Mail, een onderdeel van International Distributions Services, zei dat het een loonsverhoging van 9 procent heeft aangeboden. Daarnaast kwam het met een winstdelingsprogramma voor werknemers. Voor de bond was dat aanbod niet voldoende. De CWU eist nog hogere lonen en wil dat het bedrijf ook meer mensen in vaste dienst neemt.
Royal Mail zette over de zes maanden tot 25 september een verlies van 219 miljoen pond in de boeken, omgerekend 252 miljoen euro. Volgens het bedrijf zijn loonmatiging en grootschalige veranderingen in de bezorging noodzakelijk om de verliezen te beperken en te profiteren van de hausse in pakketten sinds het begin van de coronacrisis.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
9 uur geleden