Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werknemers Royal Mail kondigen staking aan kort voor feestdagen

Werknemers Royal Mail kondigen staking aan kort voor feestdagen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de Britse post- en pakketdienst Royal Mail gaan staken in hun roep om een betere cao. Vakbond Communication Workers Union, die 115.000 medewerkers van Royal Mail vertegenwoordigt, kondigde acties aan voor donderdag 24 en vrijdag 25 november. Mogelijk volgen verdere acties, ook in december.

25 november staat te boek als Black Friday, een uit de Verenigde Staten overgewaaid koopjesfestijn. Juist op deze dagen hopen winkelbedrijven consumenten te verleiden tot het doen van aankopen door grote kortingen te bieden. Maar als de bezorging van producten niet gegarandeerd is, zien Britten mogelijk af van hun aankoop.

Als er niet snel een akkoord wordt bereikt, zullen meer stakingen plaatsvinden, te beginnen op 30 november. Verder dreigt de bond met zeven dagen in december, waaronder kerstavond.

Royal Mail, een onderdeel van International Distributions Services, zei dat het een loonsverhoging van 9 procent heeft aangeboden. Daarnaast kwam het met een winstdelingsprogramma voor werknemers. Voor de bond was dat aanbod niet voldoende. De CWU eist nog hogere lonen en wil dat het bedrijf ook meer mensen in vaste dienst neemt.

Royal Mail zette over de zes maanden tot 25 september een verlies van 219 miljoen pond in de boeken, omgerekend 252 miljoen euro. Volgens het bedrijf zijn loonmatiging en grootschalige veranderingen in de bezorging noodzakelijk om de verliezen te beperken en te profiteren van de hausse in pakketten sinds het begin van de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

8 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

8 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

11 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

11 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

11 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

12 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

12 uur geleden