Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werknemers Remia gaan staken om hoger loon

Werknemers Remia gaan staken om hoger loon

DEN DOLDER (ANP) - Werknemers van sauzenfabrikant Remia in de fabriek in Den Dolder leggen vanaf dinsdag 15.00 uur het werk voor onbepaalde tijd neer in een cao-conflict. Dat meldt vakbond FNV. Met de staking wil FNV de maker van mayonaise, ketchup en satésaus onder druk zetten om een hoger loonbod te doen.

De staking voor onbepaalde tijd volgt op een werkonderbreking van 24 uur eerder deze maand. Dat was de eerste staking in de geschiedenis van Remia. Bij de fabriek in Den Dolder werken rond de vierhonderd mensen.

FNV wil een loonsverhoging van 6 procent, plus 150 euro bruto per maand. Ook eist FNV een ruimere regeling voor personeel met zwaar werk, zodat werknemers eerder kunnen stoppen met werken dan bij de huidige regeling rond zwaar werk.

Vroegpensioen

"Remia heeft alle tijd gekregen om mij even te bellen en in te gaan op onze eisen, maar ik heb niks van ze gehoord. Terwijl de mensen in de fabriek toch duidelijk zijn geweest: zij staken door tot het bedrijf met iets beters op tafel komt dan er nu ligt", zegt FNV-bestuurder Adem Akdeniz.

Algemeen directeur Karel de Rooij van Remia verklaarde eerder tegen het ANP vooral de eisen van FNV rond mogelijkheden voor een vroegpensioen van drie jaar voor de AOW-leeftijd onverantwoord te vinden, omdat volgens hem ook de oudere werknemers nodig zijn om al het werk gedaan te krijgen. Hij was ook teleurgesteld in de beslissing van FNV om eerder deze maand een staking te organiseren.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

6 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

9 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

11 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

11 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

14 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

15 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

1 dag geleden