Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werknemers opnieuw iets langer ziek thuis

Werknemers opnieuw iets langer ziek thuis

DEN HAAG (ANP) - Werknemers zaten vorig jaar in totaal opnieuw iets langer ziek thuis dan het jaar ervoor. Het ziekteverzuim onder werknemers van bedrijven en de overheid steeg van 4,3 procent in 2018 tot 4,4 procent vorig jaar. Dat betekent dat van elke duizend te werken dagen, er in 2019 44 wegens ziekte werden verzuimd. In 2014 bedroeg het ziekteverzuim nog 3,8 procent.

Vanaf 2014 is het ziekteverzuim in vrijwel alle bedrijfstakken toegenomen. Alleen in de financiële dienstverlening was sprake van een afname, tot 2,7 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maandag.

In de gezondheidszorg en bij waterbedrijven en afvalbeheer werd het meeste verzuimd, met beide 5,7 procent. Het verzuim in de gezondheidszorg is al jaren bovengemiddeld hoog, vooral onder werknemers in verpleeg- en bejaardenhuizen. Daar werd op de duizend werkdagen 71 dagen niet gewerkt vanwege ziekte.

Ook bij de overheid (5,5 procent), de industrie (5,4 procent), vervoer en opslag (5,1 procent) en onderwijs (5,0 procent) lag het ziekteverzuim vorig jaar boven het gemiddelde. De horeca kent traditioneel het minste verzuim door ziekte. Vorig jaar was het verzuim echter voor het eerst het laagst in de landbouw, met 2,6 procent, met vlak daarna de horeca.

Volgens de meest recente cijfers hierover, uit 2018, had van de werknemers die ziek thuis bleven 44,1 procent griep of verkoudheidsklachten bij het laatste verzuim. In 2014 was dat nog 40,2 procent. Ook psychische klachten, overspannenheid of burn-out werden in 2018 vaker genoemd: 7,2 procent, tegenover 5,7 procent in 2014. Werknemers die verzuimen met psychische klachten blijven het grootste aantal dagen thuis. In 2018 verzuimden werknemers met dit soort klachten bij het laatste verzuim gemiddeld 59 werkdagen. Met een klacht aan het hart of vaatstelsel verbleven zieke werknemers gemiddeld 47 dagen thuis. Bij griep of verkoudheid was dat 3 werkdagen, en bij het totaal van alle klachten 14 werkdagen.

Meer uit Binnenland

CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

2 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

2 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

2 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

4 uur geleden
Nederland warmt nog iets sneller op dan in hoge scenario's KNMI

DE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.

5 uur geleden
Stille tocht voor gedode jongen Den Hoorn 'erg indrukwekkend'

DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.

6 uur geleden