Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werknemers Facebook waarschuwden voor polarisatie rond stemfraude

Werknemers Facebook waarschuwden voor polarisatie rond stemfraude

NEW YORK (ANP) - Meerdere werknemers en onderzoekers van Facebook waarschuwden in de maanden rondom de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2020 voor de polariserende berichten rondom stemfraude die op het platform verspreid werden. Dat schrijft The New York Times op basis van interne documenten van het socialemediaplatform.

De werknemers waarschuwden al jaren voor de potentie van het netwerk om radicale berichten te verspreiden, aldus de documenten. Dat gebeurde ook rondom de presidentsverkiezingen van 2020, toen de toenmalige president Trump beweerde deze te hebben verloren door massale stemfraude.

Vlak na de verkiezingen liet een Facebookwerknemer al weten dat hij bezorgd was over de verkeerde informatie die rondging over het tellen van de stemmen. Opruiende berichten over stemfraude verschenen bovenaan in de meeste opmerkingensecties, waardoor er onnauwkeurige informatie werd verspreid, zo schrijft de medewerker.

Een paar dagen later liet een datawetenschapper weten dat maar liefst een op de vijftig views op Facebook ging naar inhoud die het stemproces frauduleus verklaarde. Toch ging Facebook niet of pas later over op maatregelen, volgens de documenten omdat ze bang waren voor klachten van gebruikers.

In maart werden er twee interne rapporten gepubliceerd, waarin de rol van het bedrijf rondom de stemfraude werd bestudeerd. Daarin lieten werknemers weten dat Facebook volgens "een patroon" werkt, waarin eerst "beperkte of geen actie" wordt ondernomen tegen groepen die de misinformatie verspreiden. Dat gebeurt pas later, als de desinformatie al aan de man was gebracht. In dit geval was een deel van het probleem ook dat de regels vlak na de verkiezingen te veel grijze gebieden hadden, waardoor het voor werknemers onduidelijk was welke berichten wel of niet verwijderd mochten worden.

Facebook ligt de afgelopen weken onder vuur wegens de onthullingen van klokkenluider Frances Haugen. Haugen zou in haar tijd bij het bedrijf ook keer op keer gezien hebben dat Facebook winst maken belangrijker vond dan de publieke veiligheid. Ze liet begin oktober weten met nog meer onthullingen te komen over haar voormalige werkgever.

Meer uit Buitenland

CARE: Centraal-Afrikaanse Republiek meest onderbelichte ramp 2025

GENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.

6 minuten geleden
Rapport: twee agenten schoten op Pretti in Minneapolis

WASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.

14 minuten geleden
Federale diensten 'braken mogelijk protocol' in Minneapolis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De federale diensten die in Minneapolis jacht maken op ongedocumenteerde immigranten hebben mogelijk "het protocol gebroken" voordat ze een verpleegkundige doodschoten tijdens protesten. Dat zegt Stephen Miller, topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump. Eerder noemde hij de verpleegkundige, Alex Pretti, een "moordenaar".

1 uur geleden
Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

7 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

7 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

10 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

11 uur geleden