Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werknemers Essity, bedrijf achter Tena en Libresse, gaan actievoeren

Werknemers Essity, bedrijf achter Tena en Libresse, gaan actievoeren

GENNEP (ANP) - Werknemers van Essity, het bedrijf achter verzorgingsproducten zoals Tena en Libresse, gaan woensdag actievoeren in het Limburgse Gennep. Dat doen ze om een betere cao af te dwingen, maakten FNV en CNV bekend.

De werknemers houden van 05.00 uur tot 23.00 uur vijf werkonderbrekingen. "Wat de directie tot nu toe heeft geboden als loonsverhoging voor de nieuwe cao vonden onze leden volstrekt onvoldoende", stelt Wilfred Jonkhout, bestuurder bij FNV. De vakbonden eisen een cao voor een jaar waarin de werknemers er met 6,5 procent op vooruitgaan. Essity gaat hier echter niet mee akkoord.

In de vestiging van Essity in Gennep werken ongeveer 230 medewerkers. Volgens de bonden is het voor het eerst dat er gestaakt wordt bij Essity in Nederland.

'Pure intimidatie'

Het bedrijf heeft in Nederland naast een hoofdkantoor nog vier vestigingen met elk een eigen cao. "Pogingen om deze samen te voegen zijn mislukt. Daardoor verdienen de mensen in Gennep, net als hun collega's in Cuijk, een stuk minder dan hun collega's in de noordelijke locaties in Hoogezand en Suameer", stellen de bonden.

Volgens FNV en CNV zet het bedrijf werknemers onder druk om een brief te tekenen waarin ze akkoord gaan met het laatste eindbod. "Dit komt in het dossier van de werknemers. Pure intimidatie en zelden vertoond in Nederland. Zo ga je niet met je personeel om", zegt Jonkhout van FNV.

'Geen cao'

Essity zegt bereid te zijn de loonsverhoging uit het eindbod individueel door te voeren zolang een cao-akkoord uitblijft. Het gaat daarbij ook om een loonstijging van 6,5 procent, maar dan over een periode van anderhalf jaar.

"Wij betreuren het dat de onderhandelingen op deze manier zijn geëindigd en er dus voorlopig geen cao voor 2024 te verwachten is", reageert het bedrijf.

Meer uit Financieel

Werkloosheid in Nederland stijgt naar 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in juli gestegen naar 4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juni zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk.

8 minuten geleden
Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe regels rond netcongestie hebben gemeenten er mogelijk toe aangezet versneld nieuwbouwprojecten te vergunnen. Het aantal vergunningen lag in het tweede kwartaal van dit jaar ongebruikelijk hoog. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.

1 uur geleden
Regenval deert strandtenten niet na lange zomer

BLOEMENDAAL AAN ZEE (ANP) - De regen van de afgelopen dagen deert strandtenteigenaren niet, zij kijken nu al terug op een lange zomer met veel mooie dagen. Het was druk op het strand en dat heeft de omzet doen stijgen. Vooral het feit dat het een lange periode achter elkaar goed weer was, is gunstig voor de horeca aan de kust. Bovendien zijn de weersvoorspellingen voor de nazomer gunstig.

1 uur geleden
Extreme koersuitslagen na kwartaalcijfers verrassen beursexperts

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers reageerden mogelijk nog nooit zo heftig op cijfers van AEX-fondsen als in het huidige resultatenseizoen. Beursexperts spreken van een uitzonderlijke situatie en komen met uiteenlopende verklaringen voor de enorme koersuitslagen bij een belangrijk deel van de hoofdfondsen in Amsterdam.

1 uur geleden
Hongkongse miljardenclaim tegen Panama om havencontracten

HONGKONG (ANP) - Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison is een zaak gestart tegen Panama om het intrekken van de concessies van het bedrijf om twee havens bij het Panamakanaal te exploiteren.

3 uur geleden
Bijna 5 procent meer hypotheken afgesloten in het eerste halfjaar

APELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.

5 uur geleden
Bijna 5 procent meer hypotheken afgesloten in het eerste halfjaar

APELDOORN (ANP) - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn 4,6 procent meer hypotheken afgesloten dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt het Kadaster. Van januari tot en met juni zijn bijna 217.000 nieuwe hypotheken afgesloten, tegenover ruim 207.000 een jaar eerder.

7 uur geleden