Werknemers Essity, bedrijf achter Tena en Libresse, gaan actievoeren
GENNEP (ANP) - Werknemers van Essity, het bedrijf achter verzorgingsproducten zoals Tena en Libresse, gaan woensdag actievoeren in het Limburgse Gennep. Dat doen ze om een betere cao af te dwingen, maakten FNV en CNV bekend.
De werknemers houden van 05.00 uur tot 23.00 uur vijf werkonderbrekingen. "Wat de directie tot nu toe heeft geboden als loonsverhoging voor de nieuwe cao vonden onze leden volstrekt onvoldoende", stelt Wilfred Jonkhout, bestuurder bij FNV. De vakbonden eisen een cao voor een jaar waarin de werknemers er met 6,5 procent op vooruitgaan. Essity gaat hier echter niet mee akkoord.
In de vestiging van Essity in Gennep werken ongeveer 230 medewerkers. Volgens de bonden is het voor het eerst dat er gestaakt wordt bij Essity in Nederland.
'Pure intimidatie'
Het bedrijf heeft in Nederland naast een hoofdkantoor nog vier vestigingen met elk een eigen cao. "Pogingen om deze samen te voegen zijn mislukt. Daardoor verdienen de mensen in Gennep, net als hun collega's in Cuijk, een stuk minder dan hun collega's in de noordelijke locaties in Hoogezand en Suameer", stellen de bonden.
Volgens FNV en CNV zet het bedrijf werknemers onder druk om een brief te tekenen waarin ze akkoord gaan met het laatste eindbod. "Dit komt in het dossier van de werknemers. Pure intimidatie en zelden vertoond in Nederland. Zo ga je niet met je personeel om", zegt Jonkhout van FNV.
'Geen cao'
Essity zegt bereid te zijn de loonsverhoging uit het eindbod individueel door te voeren zolang een cao-akkoord uitblijft. Het gaat daarbij ook om een loonstijging van 6,5 procent, maar dan over een periode van anderhalf jaar.
"Wij betreuren het dat de onderhandelingen op deze manier zijn geëindigd en er dus voorlopig geen cao voor 2024 te verwachten is", reageert het bedrijf.
Meer uit Financieel
MENLO PARK (ANP/RTR) - Instagram gaat ouders op de hoogte stellen als hun tiener meerdere keren in korte tijd zoekt naar woorden die te maken hebben met zelfmoord of zelfbeschadiging. Moederbedrijf Meta van Instagram laat weten dat ouders die de toezichtfunctie van het socialemediaplatform gebruiken, de waarschuwingen vanaf volgende week zullen ontvangen.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vier overheidsinstanties en TNO gaan proefdraaien met GPT-NL. Dat is een Nederlands model voor kunstmatige intelligentie dat SURF, het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) en TNO hebben ontwikkeld. Die laatste twee gaan er ook gebruik van maken. GPT-NL moet dienen als een open en veilig AI-model op basis van Europese en Nederlandse waarden. Het wil daarmee onafhankelijk worden van buitenlandse partijen, zegt een woordvoerder van TNO.
28 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - KLM komt niet onder een boete van vele miljoenen euro's uit die in het verleden was opgelegd voor het vrachtkartel. Elf luchtvaartmaatschappijen kregen jaren terug al voor bij elkaar meer dan 700 miljoen euro aan boetes opgelegd voor het maken van verboden onderlinge afspraken. Daar waren ze tegen in verzet gegaan, maar het Europese Hof van Justitie oordeelde donderdag dat de Europese Commissie terecht had opgetreden.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven wordt "beperkt" geraakt door de Amerikaanse importheffingen. Het is vooral de onzekerheid over de tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump die de haven voelt. "De indirecte effecten zijn groter dan de directe effecten", stelt topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen rekenen er voorlopig niet op dat gepensioneerden veel minder geld krijgen in het nieuwe stelsel als het slechter gaat met de economie. Dit heeft voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie donderdag gezegd tijdens een bijeenkomst over de overstap naar het nieuwe stelsel.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie pakt het onderzoek naar de cyberaanval en het datalek bij telecombedrijf Odido "met grote prioriteit" op. Dat heeft de politie in een verklaring naar buiten gebracht. Daarbij onderstreept de politie dat het bedrijven doorgaans adviseert in dit soort situaties geen losgeld te betalen aan hackers die gegevens hebben gestolen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.
2 uur geleden