Werkloosheidscijfers geven beeld gevolgen coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) brengt cijfers over de werkloosheid van mei naar buiten. Die geven een verder beeld van de gevolgen van de coronacrisis. Het werkloosheidscijfer ging de afgelopen maanden al omhoog van 2,9 procent in maart, naar 3,4 procent in april. Voor mei wordt door economen in doorsnee een verdere stijging naar 4,2 procent verwacht.
Tegelijkertijd komt uitkeringsinstantie UWV met een toelichting over de uitkeringsaanvragen. Als de werkloosheid stijgt, zullen er logischerwijs ook meer ww-aanvragen worden gedaan. Het UWV kan daar echter duiding bij geven welke bevolkingsgroepen of beroepsgroepen het zwaarst te lijden hadden onder de crisis.
Later op de dag maakt het CBS ook nog cijfers over de faillissementen van afgelopen week bekend. Die wekelijkse cijfers laten tot nu toe nog geen grote verschillen zien met een jaar eerder, maar veel bedrijven beginnen de gevolgen van de coronacrisis wel te voelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
40 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
6 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
8 uur geleden