Werkloosheidscijfers brengen coronaklap op arbeidsmarkt in beeld
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt donderdagochtend met nieuwe werkloosheidscijfers over de maand maart. Daaruit wordt mogelijk duidelijk hoeveel Nederlanders vorige maand hun baan hebben verloren als gevolg van de coronacrisis.
Nederland belandt vrijwel zeker in een diepe economische recessie. Veel bedrijven zien hun omzet stevig dalen en een stijging van het aantal faillissementen ligt voor de hand. Economen verwachten dan ook dat de werkloosheid de komende maanden fors zal toenemen.
Of dat laatste ook al direct in de CBS-cijfers van maart zichtbaar is, moet blijken. De overheidsmaatregelen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen, gingen pas in de loop van vorige maand in. Ook zijn er veel noodregelingen opgetuigd om bedrijven door de crisis heen te loodsen.
Via de Noodmaatregel Overbrugging voor Werkbehoud (NOW) kunnen bedrijven bijvoorbeeld tot 90 procent van hun loonkosten terugkrijgen, afhankelijk van hun omzetdaling. Uitkeringsinstantie UWV kreeg afgelopen dagen al tienduizenden aanvragen binnen van bedrijven die gebruik willen maken van deze regeling, zodat ze hun personeel voorlopig in dienst kunnen houden.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
7 uur geleden