Werkloosheid stond voor coronacrisis op laagste niveau in jaren
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid daalde in februari, voor de grote uitbraak van het coronavirus in Nederland, naar 2,9 procent. Dat is het laagste niveau sinds 2003. In februari was het effect van het virus op onze samenleving nog beperkt, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Het aantal mensen met betaald werk bedroeg in februari 9,1 miljoen. Gemiddeld nam het aantal werkenden vanaf december tot en met februari gemiddeld met 21.000 per maand toe. Zo'n 4 miljoen mensen hadden vorige maand om uiteenlopende redenen geen betaald werk. De meesten van hen zochten recent niet naar werk of waren daarvoor niet beschikbaar. Zij horen dus niet tot de zogeheten beroepsbevolking. Het aantal werklozen dat wel wilde en kon werken maar geen geschikte baan kon vinden, daalde tot 274.000.
Uitkeringsinstantie UWV verstrekte eind februari minder WW-uitkeringen dan een jaar eerder. Het ging om een daling van 33.000 tot 240.000 gehonoreerde WW-aanvragen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
5 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
10 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
14 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiƫle situatie schaadt.
15 uur geleden