Werkloosheid stond voor coronacrisis op laagste niveau in jaren
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid daalde in februari, voor de grote uitbraak van het coronavirus in Nederland, naar 2,9 procent. Dat is het laagste niveau sinds 2003. In februari was het effect van het virus op onze samenleving nog beperkt, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Het aantal mensen met betaald werk bedroeg in februari 9,1 miljoen. Gemiddeld nam het aantal werkenden vanaf december tot en met februari gemiddeld met 21.000 per maand toe. Zo'n 4 miljoen mensen hadden vorige maand om uiteenlopende redenen geen betaald werk. De meesten van hen zochten recent niet naar werk of waren daarvoor niet beschikbaar. Zij horen dus niet tot de zogeheten beroepsbevolking. Het aantal werklozen dat wel wilde en kon werken maar geen geschikte baan kon vinden, daalde tot 274.000.
Uitkeringsinstantie UWV verstrekte eind februari minder WW-uitkeringen dan een jaar eerder. Het ging om een daling van 33.000 tot 240.000 gehonoreerde WW-aanvragen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
9 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
11 uur geleden