Werkloosheid stabiel op 3,5 procent
DEN HAAG (ANP) - Het aantal werklozen kwam in oktober uit 323.000. Hiermee was 3,5 procent van de beroepsbevolking van 15 tot 75 jaar werkloos, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee blijft het werkloosheidspercentage stabiel ten opzichte van een maand eerder.
In totaal 4,1 miljoen mensen hadden in oktober om uiteenlopende redenen geen betaald werk. Naast werklozen ging het om 3,7 miljoen mensen die niet recent hebben gezocht of bijvoorbeeld niet direct voor werk beschikbaar waren. Zij worden niet tot de beroepsbevolking gerekend. Hun aantal is in de laatste drie maanden met gemiddeld 3000 per maand toegenomen, aldus het CBS.
Het aantal mensen met betaald werk nam de afgelopen drie maanden met gemiddeld 14.000 per maand toe, tot 9 miljoen. Eind oktober verstrekte uitkeringsinstantie UWV 233.000 WW-uitkeringen. Dat is gelijk aan september. Sinds het voorjaar van 2016 is het aantal WW-uitkeringen fors gedaald. Aan die sterke daling is de afgelopen maanden een einde gekomen, zo constateert het statistiekbureau.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".
29 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag ondanks de onrust in het Midden-Oosten met een lichte plus gesloten. Beleggers bleven wel voorzichtig door het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran, wat de stemming op de beurs drukte. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
2 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - Twaalf Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangekondigd tegen de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Ze vrezen voor het wegvallen van concurrentie als de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns samengaan.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Donald Tang, uitvoerend voorzitter van fastfashionretailer Shein, treedt onverwacht af. Dat melden drie ingewijden aan persbureau Reuters. De topman krijgt een adviserende rol nu zijn missie om het bedrijf naar de beurs te brengen bijna is voltooid, zo melden de bronnen. Shein zelf gaf geen commentaar.
2 uur geledenFUJAIRAH (ANP) - Havenexploitant DP World heeft plannen voor een nieuwe haven aan de oostkust van de Verenigde Arabische Emiraten. Dat meldt de Financial Times. De haven in Fujairah moet ervoor zorgen dat scheepvaart niet door de Straat van Hormuz hoeft. Voor de grootste haven van het land in Jebel Ali is dat wel het geval.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven die veel energie gebruiken komen in aanmerking voor een subsidieregeling. Die regeling is bedoeld als compensatie voor de hogere stroomkosten die het gevolg zijn van het Europese emissiehandelssysteem. Minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Energie, D66) stelt meer sectoren open voor deze indirecte kostencompensatie (IKC), schrijft ze maandag aan de Kamer.
2 uur geleden