Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkloosheid stabiel op 3,5 procent

Werkloosheid stabiel op 3,5 procent

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werklozen kwam in oktober uit 323.000. Hiermee was 3,5 procent van de beroepsbevolking van 15 tot 75 jaar werkloos, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee blijft het werkloosheidspercentage stabiel ten opzichte van een maand eerder.

In totaal 4,1 miljoen mensen hadden in oktober om uiteenlopende redenen geen betaald werk. Naast werklozen ging het om 3,7 miljoen mensen die niet recent hebben gezocht of bijvoorbeeld niet direct voor werk beschikbaar waren. Zij worden niet tot de beroepsbevolking gerekend. Hun aantal is in de laatste drie maanden met gemiddeld 3000 per maand toegenomen, aldus het CBS.

Het aantal mensen met betaald werk nam de afgelopen drie maanden met gemiddeld 14.000 per maand toe, tot 9 miljoen. Eind oktober verstrekte uitkeringsinstantie UWV 233.000 WW-uitkeringen. Dat is gelijk aan september. Sinds het voorjaar van 2016 is het aantal WW-uitkeringen fors gedaald. Aan die sterke daling is de afgelopen maanden een einde gekomen, zo constateert het statistiekbureau.

Meer uit Financieel

Chipaandelen drukken op Wall Street, olieprijzen omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Opnieuw drukten verliezen onder chipaandelen op de belangrijke graadmeters, ondanks recordresultaten die de Zuid-Koreaanse chipmaker Samsung meldde. Beleggers vragen zich af of koerswinsten voor de sector uit het voorgaande kwartaal nog houdbaar zijn. Na nieuwe aanvallen in de Straat van Hormuz stegen de olieprijzen weer.

1 uur geleden
VS stellen sancties op Iraanse olie weer in na aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een vergunning ingetrokken die het Iran tijdelijk mogelijk maakte om olie te exporteren. Vorige maand schortte het Amerikaanse ministerie van Financiën sancties op Iraanse olie op tot en met 21 augustus. Maar na nieuwe beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz eindigt die vrijstelling nu, aldus het ministerie.

2 uur geleden
Airbus stapt in productie van waterstofmotoren voor vliegtuigen

LEIDEN (ANP) - Airbus is van plan om met een vliegtuigmotorenfabrikant een bedrijf op te zetten voor de productie van waterstofmotoren. Die moeten op termijn een alternatief worden voor verbrandingsmotoren op fossiele brandstoffen, om zo de CO2-uitstoot van de luchtvaart te verminderen. De Europese vliegtuigbouwer verwacht dat de joint venture met MTU Aero Engines vanaf volgend jaar actief is.

2 uur geleden
Onderzoekers: CO2-beprijzing maakt glastuinbouw verlieslatend

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de glastuinbouw zullen door nieuwe klimaatmaatregelen verlies lijden als ze dezelfde opbrengsten behalen als in de afgelopen jaren. Dat is een van de conclusies van onderzoekers van Wageningen Social & Economic Research na een analyse van verschillende plannen. In al die beleidsvarianten gaan de energiekosten sterk omhoog door de beprijzing van CO2-uitstoot.

5 uur geleden
FNV: flexwet is belangrijke stap in aanpak onzeker werk

DEN HAAG (ANP) - FNV noemt het een belangrijke stap dat de Eerste Kamer heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. De vakbond waarschuwt wel dat onzeker werk zich kan verplaatsen naar andere constructies als de politiek maar een deel van de maatregelen doorvoert. Ook is goede handhaving nodig om te voorkomen dat regels worden omzeild.

5 uur geleden
Zware verliezen chipbedrijven duwen AEX in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak stond dinsdag onder druk door forse koersverliezen bij de grote chipbedrijven. ASMI, ASML en Besi verloren tot meer dan 7 procent, na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector eerder op de dag. Die volgden op de resultaten van Samsung.

6 uur geleden
OESO bezorgd over invloed concurrentiebeding op productiviteit

PARIJS (ANP) - Contractuele afspraken die werknemers verbieden om bij een concurrent aan de slag te gaan, hebben mogelijk een negatief effect op de productiviteit. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. Concurrentiebedingen worden de afgelopen vijf jaar steeds vaker opgenomen in een contract, ziet de organisatie.

7 uur geleden