Werkloosheid loopt iets op tot 3,7 procent
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in augustus licht toegenomen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,7 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli bleef de werkloosheid nog onveranderd op 3,6 procent. Het werkloosheidspercentage schommelde volgens het CBS sinds de zomer van 2023 rond dat niveau. Het aantal WW-uitkeringen nam vorige maand toe.
In augustus hadden ruim 3,6 miljoen mensen van 15 tot 75 jaar geen betaald werk. Naast de 374.000 werklozen ging het om 3,2 miljoen mensen die niet kortgeleden naar werk hebben gezocht of daarvoor niet direct beschikbaar waren. Zij worden niet tot de beroepsbevolking gerekend. Het gaat vooral om mensen die met pensioen zijn of niet kunnen werken door ziekte of arbeidsongeschiktheid. Over de afgelopen drie maanden groeide deze groep mensen buiten de beroepsbevolking volgens het CBS met gemiddeld 16.000 per maand.
Het UWV verstrekte eind augustus 170.700 WW-uitkeringen. Dat is een stijging van 4 procent vergeleken met juli. Ten opzichte van augustus 2023 was sprake van een stijging van 9,1 procent. Vooral het aantal WW-uitkeringen aan jongeren tot 30 jaar en 55-60 jarigen zijn meer dan gemiddeld toegenomen, stelde Rob Witjes, hoofd arbeidsmarktinformatie en -advies bij UWV.
Vergeleken met juli steeg het aantal WW-uitkeringen het sterkst in de sector onderwijs. In de zomermaanden neemt het aantal WW-uitkeringen vanuit het onderwijs meestal toe. Dat heeft te maken met het aflopen van arbeidscontracten aan het einde van het schooljaar. In de bouw en ook in de landbouw, groenvoorziening en visserij nam het aantal werkloosheidsuitkeringen af.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.
5 uur geledenKAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
7 uur geleden