Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkloosheid loopt iets op tot 3,7 procent

Werkloosheid loopt iets op tot 3,7 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in augustus licht toegenomen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,7 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli bleef de werkloosheid nog onveranderd op 3,6 procent. Het werkloosheidspercentage schommelde volgens het CBS sinds de zomer van 2023 rond dat niveau. Het aantal WW-uitkeringen nam vorige maand toe.

In augustus hadden ruim 3,6 miljoen mensen van 15 tot 75 jaar geen betaald werk. Naast de 374.000 werklozen ging het om 3,2 miljoen mensen die niet kortgeleden naar werk hebben gezocht of daarvoor niet direct beschikbaar waren. Zij worden niet tot de beroepsbevolking gerekend. Het gaat vooral om mensen die met pensioen zijn of niet kunnen werken door ziekte of arbeidsongeschiktheid. Over de afgelopen drie maanden groeide deze groep mensen buiten de beroepsbevolking volgens het CBS met gemiddeld 16.000 per maand.

Het UWV verstrekte eind augustus 170.700 WW-uitkeringen. Dat is een stijging van 4 procent vergeleken met juli. Ten opzichte van augustus 2023 was sprake van een stijging van 9,1 procent. Vooral het aantal WW-uitkeringen aan jongeren tot 30 jaar en 55-60 jarigen zijn meer dan gemiddeld toegenomen, stelde Rob Witjes, hoofd arbeidsmarktinformatie en -advies bij UWV.

Vergeleken met juli steeg het aantal WW-uitkeringen het sterkst in de sector onderwijs. In de zomermaanden neemt het aantal WW-uitkeringen vanuit het onderwijs meestal toe. Dat heeft te maken met het aflopen van arbeidscontracten aan het einde van het schooljaar. In de bouw en ook in de landbouw, groenvoorziening en visserij nam het aantal werkloosheidsuitkeringen af.

Meer uit Financieel

ING: nog te vroeg voor inschatting schade cyberincident Ahold

ZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop & Shop.

38 minuten geleden
Chipbedrijven verder omlaag op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.

2 uur geleden
Lege schappen in meerdere winkels van Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.

3 uur geleden
Grens bescherming bij betaalproblemen hypotheek naar vijf ton

UTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.

3 uur geleden
Franse supermarktbaas schat schade hack op tientallen miljoenen

PARIJS (ANP/RTR) - Franse supermarkten kampen met grote schade als gevolg van de cyberaanval op hun koelkasten en vriezers. Thierry Cotillard, topman van de keten Intermarché, zei tegen de Franse nieuwszender BFM TV dat de "ongekende" aanval neerkomt op een verlies van "tientallen miljoenen euro's in heel het land op één dag". Ook andere ketens, waaronder Carrefour, werden getroffen.

3 uur geleden
Ahold Delhaize nog steeds 'hard bezig' met IT-problemen

ZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Een woordvoerder van moederbedrijf Ahold Delhaize laat dinsdagochtend weten dat het concern "hard bezig" is met het oplossen van het euvel. Meer wil hij er niet over kwijt. Ook durft hij niet te zeggen wanneer mensen weer een update over de situatie kunnen verwachten.

3 uur geleden
Prijzen brandstoffen en telecomapparatuur stuwen inflatie

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in september gemiddeld 3,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,3 procent in augustus.

4 uur geleden