Werkloosheid loopt iets op tot 3,7 procent
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in augustus licht toegenomen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,7 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli bleef de werkloosheid nog onveranderd op 3,6 procent. Het werkloosheidspercentage schommelde volgens het CBS sinds de zomer van 2023 rond dat niveau. Het aantal WW-uitkeringen nam vorige maand toe.
In augustus hadden ruim 3,6 miljoen mensen van 15 tot 75 jaar geen betaald werk. Naast de 374.000 werklozen ging het om 3,2 miljoen mensen die niet kortgeleden naar werk hebben gezocht of daarvoor niet direct beschikbaar waren. Zij worden niet tot de beroepsbevolking gerekend. Het gaat vooral om mensen die met pensioen zijn of niet kunnen werken door ziekte of arbeidsongeschiktheid. Over de afgelopen drie maanden groeide deze groep mensen buiten de beroepsbevolking volgens het CBS met gemiddeld 16.000 per maand.
Het UWV verstrekte eind augustus 170.700 WW-uitkeringen. Dat is een stijging van 4 procent vergeleken met juli. Ten opzichte van augustus 2023 was sprake van een stijging van 9,1 procent. Vooral het aantal WW-uitkeringen aan jongeren tot 30 jaar en 55-60 jarigen zijn meer dan gemiddeld toegenomen, stelde Rob Witjes, hoofd arbeidsmarktinformatie en -advies bij UWV.
Vergeleken met juli steeg het aantal WW-uitkeringen het sterkst in de sector onderwijs. In de zomermaanden neemt het aantal WW-uitkeringen vanuit het onderwijs meestal toe. Dat heeft te maken met het aflopen van arbeidscontracten aan het einde van het schooljaar. In de bouw en ook in de landbouw, groenvoorziening en visserij nam het aantal werkloosheidsuitkeringen af.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
7 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
9 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden