Werkloosheid in augustus minder hard gestegen
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in augustus verder opgelopen, maar minder hard dan in de voorgaande maanden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) waren er vorige maand 426.000 werklozen, wat neerkomt op 4,6 procent van de beroepsbevolking. In juli was dat 4,5 procent.
Tussen mei en juni steeg de werkloosheid als gevolg van de coronacrisis nog van 3,6 procent naar 4,3 procent. Dat was een ongekend snelle toename.
Uitkeringsinstantie UWV meldde verder dat het aantal WW-uitkeringen is gedaald. Waar eind juli 301.000 uitkeringen werden verstrekt, waren dat er eind augustus 292.000. Dat is nog wel aanzienlijk meer dan aan het begin van dit jaar, voor de uitbraak van het coronavirus in Nederland. Vooral onder jongeren, tussen de 15 en 25 jaar oud, was er sprake van een sterke daling. Het waren juist mensen uit deze leeftijdscategorie, vaak werkzaam met flexcontracten, die op de arbeidsmarkt zwaar werden geraakt door de coronacrisis.
Beroepsbevolking
Naast een stijging van de werkloosheid, kromp de beroepsbevolking in de eerste maanden na de virusuitbraak fors. Veel mensen stopten met het zoeken naar werk en verlieten de arbeidsmarkt, waardoor ze niet tot de werklozen werden gerekend. Doordat het aantal werklozen en werkenden de afgelopen maanden weer toenam, is de beroepsbevolking nu weer bijna even groot als in de eerste drie maanden van 2020.
Het aantal werklozen nam de afgelopen drie maanden met 100.000 toe. Volgens het statistiekbureau kwam dat vooral doordat meer mensen weer op zoek gingen naar werk en zo tot de beroepsbevolking worden gerekend, en in veel mindere mate doordat mensen hun baan verloren. Tussen maart en juni liep de werkloosheid nog wel op doordat mensen op straat kwamen te staan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
6 uur geleden