Werkloosheid eurozone verder gedaald
LUXEMBURG (ANP/DPA) - De werkloosheid in de eurozone is in augustus licht gedaald tot 7,5 procent, meldt het Europees statistiekbureau Eurostat. De daling is al maanden geleden ingezet dankzij het economisch herstel van de coronapandemie.
In juli was nog 7,6 procent van de beroepsbevolking in de eurolanden werkloos. In augustus 2020, toen veel meer ondernemers last hadden van coronabeperkingen, ging het om 8,6 procent werkloosheid. In één jaar tijd nam het aantal werklozen af met bijna 1,9 miljoen.
Bij jongeren is de werkloosheid veel hoger. Van de hele beroepsbevolking onder de 25 jaar in de eurozone was 16,4 procent werkloos in augustus. Ook is de werkloosheid bij vrouwen hoger dan bij mannen.
Werkloosheid
Het Duitse federale arbeidsbureau kwam ook met cijfers over september. In de grootste economie van de Europese Unie zakte het aantal werklozen met 114.000. Nu is 5,4 procent van de Duitse beroepsbevolking werkloos. Een maand eerder was dat 5,6 procent.
De werkloosheidcijfers in de eurozone zijn nog niet terug op het niveau van voor de economische crisis die de coronapandemie had veroorzaakt. Zo was er in maart 2020 nog een werkloosheid van 7,1 procent, stipte Eurostat eerder aan. Toch kampen werkgevers in veel landen met een tekort aan arbeidskrachten. VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen noemde die problemen voor Nederland eerder structureel en wees op de vergrijzende bevolking.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin is voor het eerst in ruim twee maanden meer waard dan 70.000 dollar. De koersstijging volgt op stappen van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de Amerikaanse obligatierentes te verlagen. Ook reageerden handelaren op een ontmoeting tussen president Donald Trump en bestuurders uit de cryptosector.
44 minuten geledenBERN (ANP) - Zwitserland en China zijn het eens geworden over nieuwe handelsafspraken. Ze hebben afgesproken dat de Zwitserse export naar China vrijwel geheel is vrijgesteld van importheffingen, maakte de Zwitserse regering bekend. China is de op twee na belangrijkste handelspartner van Zwitserland, na de EU en de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - De Europese beurzen zijn donderdag overwegend lager de handel uitgegaan. Een nieuwe stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten leidde tot hernieuwde zorgen over de economie en inflatie. Een herstel van de wereldwijde obligatiemarkt na ingrijpen van Washington hielp de verliezen echter te beperken.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkopen van de Nintendo Switch 2 zijn in juli meer dan gehalveerd in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar. Daarmee is sprake van een brede neergang in de hardwaremarkt voor games, meldt marktonderzoeker Circana.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Transavia breidt verder uit op Brussels Airport. De luchtvaartmaatschappij heeft er een vierde vliegtuig gestationeerd en zet er voortaan Belgisch personeel in. "Brussel is uitgegroeid tot een volwaardige vierde thuisbasis voor ons", zei topman Paul Terstegge donderdag op een persconferentie in het nieuwe bemanningscentrum van Transavia.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Walmart en Alibaba stonden donderdag bij de verliezers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Walmart, de grootste supermarktketen ter wereld, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en werd ook positiever over de verkopen in het hele jaar. Het aandeel zakte desondanks ruim 8 procent, mede door een tegenvallende omzetgroei op de Amerikaanse thuismarkt. Eerder dit jaar gaf Walmart nog een tegenvallende omzetverwachting af voor het hele jaar door de sterk gestegen benzineprijzen en het afnemende consumentenvertrouwen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft donderdag flink uitgehaald naar kunstmestproducent OCI en de geplande fusie met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. OCI heeft het volgens VEB-directeur Gerben Everts "bont gemaakt". "Zo gek als hier heb ik het in mijn carrière nog niet gezien", zei hij tijdens de zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
5 uur geleden