Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkloosheid eurozone verder gedaald

Werkloosheid eurozone verder gedaald

LUXEMBURG (ANP/DPA) - De werkloosheid in de eurozone is in augustus licht gedaald tot 7,5 procent, meldt het Europees statistiekbureau Eurostat. De daling is al maanden geleden ingezet dankzij het economisch herstel van de coronapandemie.

In juli was nog 7,6 procent van de beroepsbevolking in de eurolanden werkloos. In augustus 2020, toen veel meer ondernemers last hadden van coronabeperkingen, ging het om 8,6 procent werkloosheid. In één jaar tijd nam het aantal werklozen af met bijna 1,9 miljoen.

Bij jongeren is de werkloosheid veel hoger. Van de hele beroepsbevolking onder de 25 jaar in de eurozone was 16,4 procent werkloos in augustus. Ook is de werkloosheid bij vrouwen hoger dan bij mannen.

Werkloosheid

Het Duitse federale arbeidsbureau kwam ook met cijfers over september. In de grootste economie van de Europese Unie zakte het aantal werklozen met 114.000. Nu is 5,4 procent van de Duitse beroepsbevolking werkloos. Een maand eerder was dat 5,6 procent.

De werkloosheidcijfers in de eurozone zijn nog niet terug op het niveau van voor de economische crisis die de coronapandemie had veroorzaakt. Zo was er in maart 2020 nog een werkloosheid van 7,1 procent, stipte Eurostat eerder aan. Toch kampen werkgevers in veel landen met een tekort aan arbeidskrachten. VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen noemde die problemen voor Nederland eerder structureel en wees op de vergrijzende bevolking.

Meer uit Financieel

VS en China willen in september over AI praten, meldt Reuters

BEIJING (ANP) - De Verenigde Staten en China zijn van plan om in september gesprekken te voeren over kunstmatige intelligentie (AI), meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Beide grootmachten worstelen met de vraag hoe ze de risico's kunnen beperken die voortkomen uit elkaars steeds krachtigere AI-modellen.

14 minuten geleden
Swiss grijpt in na vermoedens van dronkenschap bij twee piloten

GENÈVE (ANP/DPA) - Twee piloten die vermoedelijk dronken waren, zijn eerder dit jaar vlak voor een vlucht vanuit Genève uit dienst gehaald. Dat maakte luchtvaartmaatschappij Swiss dinsdag bekend.

16 minuten geleden
Bloomberg: Mercedes wil in VS soepelere wet tegen Chinese auto's

STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz wil dat de Verenigde Staten een aankomende wet versoepelen die de verkoop van Chinese auto's in het land bemoeilijkt. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mercedes wordt geraakt door deze wet, omdat het Duitse autoconcern deels Chinees eigendom is.

17 minuten geleden
Parasietenuitbraak zorgt voor flinke daling bezoekers Taco Bell

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal bezoekers bij Taco Bell-vestigingen in de Verenigde Staten is sterk gedaald na een parasietenuitbraak. De autoriteiten wezen een leverancier van de keten aan als oorzaak: die zou ijsbergsla met de parasiet verkocht hebben.

1 uur geleden
Houthi's bedreigen schepen die naar Saudische havens varen

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - De Houthi's hebben rederijen gewaarschuwd om niet meer naar havens in Saudi-Arabië te varen. De Jemenitische groep heeft maandag een zeeblokkade ingesteld tegen het land. Via een e-mail aan reders, ingezien door Bloomberg, maken de Houthi's duidelijk dat die blokkade niet alleen geldt voor Saudische schepen en dat kan grote gevolgen hebben voor de olie-export van het land.

1 uur geleden
FT: Trump werkt aan nieuwe importheffingen voor tientallen landen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat op het punt om deze week nieuwe importheffingen in te voeren voor tientallen landen, ondanks waarschuwingen van zijn adviseurs dat hij dat met het oog op de economie beter niet kan doen. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Nikkei: chipmaker TSMC overweegt prijsverhoging tot 10 procent

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Taiwanese chipfabrikant TSMC overweegt de prijzen van zijn chips volgend jaar tot 10 procent te verhogen, meldt zakenkrant Nikkei Asia op basis van bronnen. Door de prijsverhoging dreigen producten als smartphones, tablets, laptops en andere consumentenelektronica duurder te worden.

2 uur geleden