Werkloosheid eurozone verder gedaald
LUXEMBURG (ANP/DPA) - De werkloosheid in de eurozone is in augustus licht gedaald tot 7,5 procent, meldt het Europees statistiekbureau Eurostat. De daling is al maanden geleden ingezet dankzij het economisch herstel van de coronapandemie.
In juli was nog 7,6 procent van de beroepsbevolking in de eurolanden werkloos. In augustus 2020, toen veel meer ondernemers last hadden van coronabeperkingen, ging het om 8,6 procent werkloosheid. In één jaar tijd nam het aantal werklozen af met bijna 1,9 miljoen.
Bij jongeren is de werkloosheid veel hoger. Van de hele beroepsbevolking onder de 25 jaar in de eurozone was 16,4 procent werkloos in augustus. Ook is de werkloosheid bij vrouwen hoger dan bij mannen.
Werkloosheid
Het Duitse federale arbeidsbureau kwam ook met cijfers over september. In de grootste economie van de Europese Unie zakte het aantal werklozen met 114.000. Nu is 5,4 procent van de Duitse beroepsbevolking werkloos. Een maand eerder was dat 5,6 procent.
De werkloosheidcijfers in de eurozone zijn nog niet terug op het niveau van voor de economische crisis die de coronapandemie had veroorzaakt. Zo was er in maart 2020 nog een werkloosheid van 7,1 procent, stipte Eurostat eerder aan. Toch kampen werkgevers in veel landen met een tekort aan arbeidskrachten. VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen noemde die problemen voor Nederland eerder structureel en wees op de vergrijzende bevolking.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.
31 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.
2 uur geledenDOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
16 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
17 uur geleden