Werkloosheid eurozone daalde in november
LUXEMBURG (ANP) - De werkloosheid in de eurozone is in november gedaald ten opzichte van een maand eerder. De werkloosheid zet daarmee zijn dalende lijn die halverwege vorig jaar is ingezet voort, meldt het Europees statistiekbureau Eurostat.
De werkloosheid kwam uit op 8,3 procent tegen 8,4 procent in oktober. In totaal gaat het om zo'n 13,6 miljoen mensen. Ten opzichte van een jaar eerder was de werkloosheid nog wel fors hoger, in november 2019 zat 7,4 procent van de beroepsbevolking in de eurozone zonder werk.
Bij vrouwen ligt de werkloosheid met 8,8 procent nog altijd hoger dan bij mannen, waar 8 procent geen baan heeft. De jeugdwerkloosheid bedraagt 18,4 procent, wat juist een stijging betekende ten opzichte van oktober toen die nog 18 procent was.
Econoom Bert Colijn van ING noemt de ontwikkeling van de werkloosheid verrassend omdat in november in veel landen al maatregelen werden getroffen vanwege de tweede golf van het coronavirus. Hij merkt wel op dat een deel van de Europese werknemers nog altijd korter werkt, waarbij hun loon deels wordt betaald door overheden. Dergelijk beleid heeft de werkloosheid "enorm gedrukt". Volgens Colijn wordt banenverlies deels uitgesteld en hij verwacht dan ook dat dit jaar de werkloosheid weer gaat stijgen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn de eerste handelsdag van de week overwegend hoger geëindigd. Vooral AI-aandelen lieten herstel zien na de scherpe koersdalingen van de afgelopen tijd, geholpen door koopjesjagers die hun kans grepen. De beurshandel kreeg ook wat steun van iets goedkopere olie, hoewel de olieprijzen nog altijd op het hoogste niveau in vijf maanden staan.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister voor Digitale Zaken heeft online verkoopplatforms maandag opgeroepen advertenties voor "gestolen producten" te verwijderen. Frankrijk kreeg dit weekend te maken met een van de ergste uitbarstingen van straatgeweld in jaren. Daarbij werden veel winkels geplunderd en liepen volgens de autoriteiten ruim 3000 winkels schade op.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Europese beurzen was maandag negatief na een weekend met gewelddadige demonstraties in met name Frankrijk. De schade in de Amsterdamse AEX-index viel mee met een min van 0,1 procent, geholpen door stevige plussen van de opgeveerde chipbedrijven Besi, ASML en ASMI. Die volgden op het herstel van Amerikaanse AI-aandelen na de scherpe koersdalingen van vorige week.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Albert Heijn, Ahold Delhaize, heeft maandag aangifte gedaan bij de politie vanwege het cyberbeveiligingsincident waar het supermarktconcern al ruim een week mee kampt. Dat meldt Ahold Delhaize op zijn website. Het concern meldt dat het verdachte activiteit in zijn IT-infrastructuur heeft opgemerkt en dat het cyberbeveiligingsexperts heeft ingeschakeld om onderzoek te doen. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte activiteit het gevolg was van "kwaadwillende acties van derden".
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.
6 uur geleden