Werkloosheid Duitsland verder omlaag na daling coronabesmettingen
NEURENBERG (ANP) - De werkloosheid in Duitsland is in juni verder gedaald. Dankzij de forse afname van de coronabesmettingen in het land konden veel lockdownmaatregelen de voorbije maanden worden versoepeld. Dat zorgde ook voor economisch herstel, waardoor er volgens het Bundesagentur für Arbeit 38.000 minder werklozen waren dan in mei. In mei was er ook al sprake van een lichte daling van de werkloosheid.
De grootste economie van Europa telde in juni ruim 2,6 miljoen werklozen, wat gelijkstaat aan 5,7 procent van de beroepsbevolking. In mei meldde het federale bureau voor werk nog een werkloosheidscijfer van 5,9 procent.
Een jaar geleden leed de Duitse arbeidsmarkt nog duidelijk onder de coronapandemie. Toen kwamen er in de maand juni 400.000 werklozen bij, waardoor de werkloosheid met bijna 1 procentpunt steeg.
Om groot banenverlies te voorkomen konden bedrijven in Duitsland gebruikmaken van zogeheten Kurzarbeit. Dat is een regeling waarbij de overheid de lonen aanvult van personeel waarvoor wegens de crisis tijdelijk geen of minder werk is. Volgens voorlopige cijfers vroegen bedrijven in juni voor 59.000 personen Kurzarbeit aan. Dat is een duidelijke daling ten opzichte van voorgaande maanden.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
11 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
15 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
17 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
1 dag geleden