Werkloosheid Duitsland onverwachts gestegen
NEURENBERG (ANP) - De werkloosheid in Duitsland is tegen de verwachtingen in gestegen in juni. Volgens het federaal arbeidsbureau van Duitsland blijven bedrijven voorzichtig bij het zoeken naar nieuw personeel.
Na een correctie voor seizoensinvloeden kwam de werkloosheid uit op 6 procent. In mei zat nog 5,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk in de grootste economie van Europa.
Economen gepeild door financieel persbureau Bloomberg rekenden erop dat de werkloosheid gelijk zou blijven. Het is ook de eerste maand dit jaar waarin de werkloosheid oploopt.
Werkloosheiduitkeringen
Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, herstelt zich op economisch gebied weliswaar. Maar volgens het arbeidsbureau gebeurt dit slechts langzaam. Zo blijft de inflatie nog relatief hoog en zijn consumenten voorzichtig met hun uitgaven. "De arbeidsmarkt blijft zich ongunstig ontwikkelen in deze gemengde economische situatie."
Dat is volgens het arbeidsbureau ook terug te zien in de cijfers over werkloosheidsuitkeringen en de bijstand. In juni kregen 870.000 mensen in Duitsland dit soort uitkeringen, 103.000 meer dan een jaar eerder. In de eerste drie maanden van dit jaar maakten ook meer Duitse bedrijven gebruik van 'kurzarbeit", een werktijdverkorting voor personeel voor wie tijdelijk minder werk is.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
4 uur geleden