Werkloosheid Duitsland onverwachts gestegen
NEURENBERG (ANP) - De werkloosheid in Duitsland is tegen de verwachtingen in gestegen in juni. Volgens het federaal arbeidsbureau van Duitsland blijven bedrijven voorzichtig bij het zoeken naar nieuw personeel.
Na een correctie voor seizoensinvloeden kwam de werkloosheid uit op 6 procent. In mei zat nog 5,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk in de grootste economie van Europa.
Economen gepeild door financieel persbureau Bloomberg rekenden erop dat de werkloosheid gelijk zou blijven. Het is ook de eerste maand dit jaar waarin de werkloosheid oploopt.
Werkloosheiduitkeringen
Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, herstelt zich op economisch gebied weliswaar. Maar volgens het arbeidsbureau gebeurt dit slechts langzaam. Zo blijft de inflatie nog relatief hoog en zijn consumenten voorzichtig met hun uitgaven. "De arbeidsmarkt blijft zich ongunstig ontwikkelen in deze gemengde economische situatie."
Dat is volgens het arbeidsbureau ook terug te zien in de cijfers over werkloosheidsuitkeringen en de bijstand. In juni kregen 870.000 mensen in Duitsland dit soort uitkeringen, 103.000 meer dan een jaar eerder. In de eerste drie maanden van dit jaar maakten ook meer Duitse bedrijven gebruik van 'kurzarbeit", een werktijdverkorting voor personeel voor wie tijdelijk minder werk is.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
5 uur geleden