Werkloosheid Duitsland onverwachts gestegen
NEURENBERG (ANP) - De werkloosheid in Duitsland is tegen de verwachtingen in gestegen in juni. Volgens het federaal arbeidsbureau van Duitsland blijven bedrijven voorzichtig bij het zoeken naar nieuw personeel.
Na een correctie voor seizoensinvloeden kwam de werkloosheid uit op 6 procent. In mei zat nog 5,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk in de grootste economie van Europa.
Economen gepeild door financieel persbureau Bloomberg rekenden erop dat de werkloosheid gelijk zou blijven. Het is ook de eerste maand dit jaar waarin de werkloosheid oploopt.
Werkloosheiduitkeringen
Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, herstelt zich op economisch gebied weliswaar. Maar volgens het arbeidsbureau gebeurt dit slechts langzaam. Zo blijft de inflatie nog relatief hoog en zijn consumenten voorzichtig met hun uitgaven. "De arbeidsmarkt blijft zich ongunstig ontwikkelen in deze gemengde economische situatie."
Dat is volgens het arbeidsbureau ook terug te zien in de cijfers over werkloosheidsuitkeringen en de bijstand. In juni kregen 870.000 mensen in Duitsland dit soort uitkeringen, 103.000 meer dan een jaar eerder. In de eerste drie maanden van dit jaar maakten ook meer Duitse bedrijven gebruik van 'kurzarbeit", een werktijdverkorting voor personeel voor wie tijdelijk minder werk is.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
8 minuten geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
32 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
1 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.
3 uur geleden