Werkloosheid daalde in laatste maand met massale coronasteun
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) lukte het duizenden mensen om in de laatste maand van de massale coronasteun aan het bedrijfsleven weer aan het werk te gaan.
De werkloosheid als aandeel van de beroepsbevolking is hierdoor gezakt naar 3,1 procent. Dat is hetzelfde percentage als in juli. In augustus constateerde het CBS nog een lichte toename. Hiermee waren in september 292.000 mensen werkloos.
Dankzij de coronasteun van de overheid zijn er al langer weinig werklozen. Ook zijn er de in de zomermaanden weer diverse branches opengegaan, die eerder vanwege de coronamaatregelen gesloten waren. Daardoor konden daar weer meer mensen aan de slag. Waarschijnlijk hebben met name jongeren hiervan geprofiteerd.
Jongeren
Over de afgelopen drie maanden steeg het aantal werkenden van 15 tot 75 jaar volgens het statistiekbureau met gemiddeld 22.000 per maand naar 9,1 miljoen. Onder jongeren nam de arbeidsdeelname het meest toe.
Naast werklozen waren er in deze leeftijdsgroep ook nog 3,7 miljoen andere mensen die geen werk hadden. Zij hebben niet recent gezocht naar een nieuwe baan of waren er niet direct voor beschikbaar. Ze worden bij het CBS daarom niet tot de beroepsbevolking gerekend. Hun aantal is in de laatste drie maanden met gemiddeld 22.000 per maand gedaald.
Uitkeringsinstantie UWV verstrekte eind vorige maand 207.900 WW-uitkeringen. Dat waren er 4700 minder dan in augustus. Net als in voorgaande maanden merkte het UWV vooral in de horeca en de catering een sterke afname, met een daling van dik 12 procent. Andere branches waarin sprake was van een relatief sterke daling van het aantal WW-uitkeringen waren de cultuursector, de schoonmaak en de detailhandel.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.
19 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.
2 uur geleden