Werkgroep FIFA: contract eindigt pas op nieuwe einddatum seizoen
ZÜRICH (ANP/BELGA/RTR) - Een spelerscontract dat komende zomer op 30 juni afloopt, zal pas worden beëindigd op de nieuwe einddatum van het seizoen 2019-2020. Dat is één van de aanbevelingen van een speciale werkgroep van de wereldvoetbalbond FIFA. Deze commissie moet de problemen en oplossingen in kaart brengen na het vrijwel volledig stilvallen van de competities en toernooien vanwege de mondiale uitbraak van het nieuwe coronavirus. Het opstellen van tijdelijke transferregels, met name voor de Europese markt, behoort daarbij tot de prioriteiten.
Enkele persbureaus hebben de rapportverslagen van het recente onderzoek door de commissie ingezien. Spelerscontracten lopen doorgaans af op 30 juni en gaan op 1 juli in. De Europese voetbalbond UEFA wil, met steun van de FIFA, dat de nationale competities zoveel mogelijk worden voltooid, mits het medisch gezien verantwoord is. Dat kan betekenen dat er ook na 1 juli nog volop wordt gevoetbald. Uiterlijk op 3 augustus zouden de nationale competities volgens de UEFA dan klaar moeten zijn.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
13 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
17 uur geleden