Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgeversorganisaties: ondernemer zelf nog niet gecompenseerd

Werkgeversorganisaties: ondernemer zelf nog niet gecompenseerd

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers die geraakt worden door de lockdownmaatregelen van het kabinet, worden zelf nog niet gecompenseerd voor geleden schade. Verder vallen nog altijd veel ondernemers "buiten de boot" bij de toekenning van crisissteunmaatregelen. Dat benadrukken werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op de uitbreiding van de steunpakketten door het kabinet.

Vooralsnog zijn de steunmaatregelen gericht op het compenseren van personeelskosten en tegemoetkomingen in vaste lasten. Maar voor het inkomen dat de ondernemer zelf misloopt, is nog geen regeling. Dat is voor MKB-Nederland en VNO-NCW een bijzonder punt van aandacht in vervolggesprekken met de beleidsmakers.

De organisaties drongen eerder bij het kabinet aan op verruiming van de steunpakketten. Daar heeft het kabinet in de ogen van de organisaties snel mee doorgepakt. Zo zijn de drempels verlaagd voor de loonsteun via de NOW alsook de vastelastencompensatie via de TVL. Maar er is volgens de organisaties meer nodig.

Meer uit Financieel

NVM: dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht

UTRECHT (ANP) - In de Nederlandse winkelstraten zijn dit jaar minder winkels in gebruik genomen en verkocht. Makelaarsorganisatie NVM Business ziet dat in de eerste negen maanden van dit jaar vooral minder panden groter dan 2000 vierkante meter in gebruik zijn genomen. Wel zijn in de eerste helft van 2025 meer winkelruimten tussen de 500 en 1000 vierkante meter verkocht vanwege het faillissement van Blokker een jaar geleden.

17 minuten geleden
Maleisië verliest veel geld aan stroom door illegale cryptomining

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Het elektriciteitsbedrijf van Maleisië heeft sinds 2020 omgerekend bijna 1 miljard euro aan stroom verloren door illegale cryptomining. Volgens de Maleisische minister van Energie vormen deze diefstallen een "ernstige bedreiging voor het nationale energiesysteem".

33 minuten geleden
Karremans schort ingreep bij Nexperia op, 'blijk van goede wil'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) heeft zijn ingreep bij Nexperia opgeschort. Dat meldt hij in een verklaring op X. Karremans legde eerder beperkingen op aan de chipfabrikant.

54 minuten geleden
Beleggers Damrak wachten op cijfers Nvidia, AEX bijna onveranderd

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse effectenbeurs namen woensdag bij de start van de handel een afwachtende houding aan, na de forse verliezen van de afgelopen dagen. De beurshandel staat al weken onder druk door een groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Aandelenhandelaren kijken dan ook vol spanning uit naar de resultaten van Nvidia, die woensdag na het slot van Wall Street op het programma staan. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming op de beurzen richting het einde van het jaar.

1 uur geleden
TikTok verwijderde dit jaar 6,5 miljoen video's om haat en geweld

AMSTERDAM (ANP) - TikTok heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 6,5 miljoen video's van het platform verwijderd vanwege gewelddadige en haatdragende inhoud. TikTok meldt dat dit soort video's in strijd is met de regels tegen haat en gewelddadig extremisme.

2 uur geleden
DNB: waarde beleggingen huishoudens voor eerst boven 200 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De totale waarde van de beleggingen van Nederlandse huishoudens is in het derde kwartaal voor het eerst gestegen tot boven de 200 miljard euro, dankzij de hogere beurskoersen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). ASML nam daarbij de koppositie over van Shell als het aandeel waarin huishoudens het meest beleggen door de gestegen beurswaarde van de chipmachinemaker.

2 uur geleden
CPB: hogere defensie-uitgaven zorgen nauwelijks voor extra groei

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie profiteert waarschijnlijk nauwelijks en mogelijk zelfs helemaal niet van hogere defensie-uitgaven. Dat heeft het Centraal Planbureau (CPB) uitgerekend. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet komt dat vooral doordat de arbeidsmarkt krap is en een groot deel van het nieuwe defensiematerieel naar verwachting wordt geïmporteerd.

2 uur geleden