
Werkgeversorganisaties: bezetting kantoor Groningen intimiderend
GRONINGEN (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland noemen de bezetting van hun kantoor in Groningen "intimiderend" voor medewerkers. FNV en CNV drongen woensdagochtend het kantoor binnen om actie te voeren voor een structurele vroegpensioenregeling voor mensen met zware beroepen. Maar volgens de ondernemersorganisaties gaan de bonden daarmee "alle perken te buiten".
Zo hadden de actievoerders volgens een woordvoerster van VNO-NCW en MKB-Nederland doodskisten mee. "Dat is kwetsend voor al die ondernemers die het beste voor hebben met hun medewerkers."
De huidige zogeheten Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind volgend jaar af. Die maakte het mogelijk om mensen met een zwaar beroep eerder dan de AOW-leeftijd te laten stoppen met werken, zonder dat de werkgever daar een veel hogere belasting over hoefde te betalen. Het kabinet stuurde onlangs een uitnodiging om verder te praten over de regeling. Maar de vakbonden zagen daar geen reden voor omdat de afstand tussen het bod en de eisen te groot was.
De woordvoerster legt uit dat de werkgevers wel degelijk om tafel willen om te praten over een regeling, maar de bonden niet. En naast de werkgevers is daar ook het kabinet voor nodig. "De nieuwe minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Eddy van Hijum, voelt die verantwoordelijkheid en heeft daarom vorige week een voorstel gedaan", aldus de woordvoerster. "FNV is degene die ervoor kiest om daar niet eens over te willen praten, maar Nederland lastig te vallen met stakingen."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italiƫ is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.
4 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.
7 uur geleden