Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgeversorganisatie: schade Franse rellen zeker 1 miljard euro

Werkgeversorganisatie: schade Franse rellen zeker 1 miljard euro

PARIJS (ANP/DPA) - De materiële schade als gevolg van de rellen in Frankrijk bedraagt meer dan een miljard euro, zegt de leider van de Franse werkgeversorganisatie Medef maandag in de krant Le Parisien. Hij stelt dat meer dan 200 winkels volledig zijn geplunderd, 300 bankfilialen werden beschadigd en minstens 250 tabakszaken zijn getroffen.

Een exactere schatting van de schade zei Geoffroy Roux de Bézieux nog niet te kunnen maken. Daarvoor is het te vroeg. In het bedrag van minimaal 1 miljard euro is de imagoschade voor Frankrijk en de daaruit voortkomende mogelijke schade voor de toerismesector nog niet in meegenomen, voegde hij er aan toe. Ook is er schade aan politiebureaus, gemeentehuizen en andere publieke gebouwen.

Frankrijk mobiliseerde maandagavond opnieuw 45.000 politieagenten om eventuele rellen in het land het hoofd te kunnen bieden. Hoewel het geweld sinds zondag iets lijkt te zijn afgenomen zegt de Franse regering dat de situatie nog zeker niet volledig is opgelost. Zo liet tv-zender BFMTV maandag vlak voor middernacht weten dat zeventien mensen bij protesten in Parijs zijn gearresteerd.

De rellen in Frankrijk ontstonden nadat een tiener van Algerijnse afkomst op 27 juni werd doodgeschoten door een politieagent toen hij probeerde weg te rijden bij een verkeerscontrole. Het leidt al dagen tot onlusten in verschillende Franse steden, vooral 's nachts. De veelal jonge betogers beschuldigen de politie van racisme.

Meer uit Buitenland

Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

1 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

1 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

1 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

1 uur geleden
Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

3 uur geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

3 uur geleden