Werkgeversorganisatie: schade Franse rellen zeker 1 miljard euro
PARIJS (ANP/DPA) - De materiële schade als gevolg van de rellen in Frankrijk bedraagt meer dan een miljard euro, zegt de leider van de Franse werkgeversorganisatie Medef maandag in de krant Le Parisien. Hij stelt dat meer dan 200 winkels volledig zijn geplunderd, 300 bankfilialen werden beschadigd en minstens 250 tabakszaken zijn getroffen.
Een exactere schatting van de schade zei Geoffroy Roux de Bézieux nog niet te kunnen maken. Daarvoor is het te vroeg. In het bedrag van minimaal 1 miljard euro is de imagoschade voor Frankrijk en de daaruit voortkomende mogelijke schade voor de toerismesector nog niet in meegenomen, voegde hij er aan toe. Ook is er schade aan politiebureaus, gemeentehuizen en andere publieke gebouwen.
Frankrijk mobiliseerde maandagavond opnieuw 45.000 politieagenten om eventuele rellen in het land het hoofd te kunnen bieden. Hoewel het geweld sinds zondag iets lijkt te zijn afgenomen zegt de Franse regering dat de situatie nog zeker niet volledig is opgelost. Zo liet tv-zender BFMTV maandag vlak voor middernacht weten dat zeventien mensen bij protesten in Parijs zijn gearresteerd.
De rellen in Frankrijk ontstonden nadat een tiener van Algerijnse afkomst op 27 juni werd doodgeschoten door een politieagent toen hij probeerde weg te rijden bij een verkeerscontrole. Het leidt al dagen tot onlusten in verschillende Franse steden, vooral 's nachts. De veelal jonge betogers beschuldigen de politie van racisme.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
1 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
2 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
4 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
6 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
6 uur geleden