Werkgeversorganisatie: schade Franse rellen zeker 1 miljard euro
PARIJS (ANP/DPA) - De materiële schade als gevolg van de rellen in Frankrijk bedraagt meer dan een miljard euro, zegt de leider van de Franse werkgeversorganisatie Medef maandag in de krant Le Parisien. Hij stelt dat meer dan 200 winkels volledig zijn geplunderd, 300 bankfilialen werden beschadigd en minstens 250 tabakszaken zijn getroffen.
Een exactere schatting van de schade zei Geoffroy Roux de Bézieux nog niet te kunnen maken. Daarvoor is het te vroeg. In het bedrag van minimaal 1 miljard euro is de imagoschade voor Frankrijk en de daaruit voortkomende mogelijke schade voor de toerismesector nog niet in meegenomen, voegde hij er aan toe. Ook is er schade aan politiebureaus, gemeentehuizen en andere publieke gebouwen.
Frankrijk mobiliseerde maandagavond opnieuw 45.000 politieagenten om eventuele rellen in het land het hoofd te kunnen bieden. Hoewel het geweld sinds zondag iets lijkt te zijn afgenomen zegt de Franse regering dat de situatie nog zeker niet volledig is opgelost. Zo liet tv-zender BFMTV maandag vlak voor middernacht weten dat zeventien mensen bij protesten in Parijs zijn gearresteerd.
De rellen in Frankrijk ontstonden nadat een tiener van Algerijnse afkomst op 27 juni werd doodgeschoten door een politieagent toen hij probeerde weg te rijden bij een verkeerscontrole. Het leidt al dagen tot onlusten in verschillende Franse steden, vooral 's nachts. De veelal jonge betogers beschuldigen de politie van racisme.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
2 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.
7 uur geleden