Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgeversorganisatie: schade Franse rellen zeker 1 miljard euro

Werkgeversorganisatie: schade Franse rellen zeker 1 miljard euro

PARIJS (ANP/DPA) - De materiële schade als gevolg van de rellen in Frankrijk bedraagt meer dan een miljard euro, zegt de leider van de Franse werkgeversorganisatie Medef maandag in de krant Le Parisien. Hij stelt dat meer dan 200 winkels volledig zijn geplunderd, 300 bankfilialen werden beschadigd en minstens 250 tabakszaken zijn getroffen.

Een exactere schatting van de schade zei Geoffroy Roux de Bézieux nog niet te kunnen maken. Daarvoor is het te vroeg. In het bedrag van minimaal 1 miljard euro is de imagoschade voor Frankrijk en de daaruit voortkomende mogelijke schade voor de toerismesector nog niet in meegenomen, voegde hij er aan toe. Ook is er schade aan politiebureaus, gemeentehuizen en andere publieke gebouwen.

Frankrijk mobiliseerde maandagavond opnieuw 45.000 politieagenten om eventuele rellen in het land het hoofd te kunnen bieden. Hoewel het geweld sinds zondag iets lijkt te zijn afgenomen zegt de Franse regering dat de situatie nog zeker niet volledig is opgelost. Zo liet tv-zender BFMTV maandag vlak voor middernacht weten dat zeventien mensen bij protesten in Parijs zijn gearresteerd.

De rellen in Frankrijk ontstonden nadat een tiener van Algerijnse afkomst op 27 juni werd doodgeschoten door een politieagent toen hij probeerde weg te rijden bij een verkeerscontrole. Het leidt al dagen tot onlusten in verschillende Franse steden, vooral 's nachts. De veelal jonge betogers beschuldigen de politie van racisme.

Meer uit Buitenland

Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

7 minuten geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

37 minuten geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

2 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

2 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

2 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

4 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

4 uur geleden