Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgeversorganisatie FBO kijkt al uit naar juridische uitdaging

Werkgeversorganisatie FBO kijkt al uit naar juridische uitdaging

DEN HAAG (ANP) - Welke kant het ook opgaat, de FBO maakt zich op voor een drukke en ingewikkelde tijd. "Het wordt voor ons juristen een uitdaging, maar veel zaken zijn te regelen", zegt Serge Rossmeisl, directeur van de werkgeversorganisatie in het Nederlandse betaald voetbal.

De KNVB en de Eredivisie CV hebben alle clubs uit het betaalde voetbal uitgenodigd voor een gesprek, deze dinsdag. Na die bijeenkomst volgt een tweede sessie, met de zogenoemde stakeholders als FOX Sports, de vereniging Coaches Betaald Voetbal, de FBO, spelersvakbond VVCS, de belangenvereniging van scheidsrechters BSBV en het Supporterscollectief.

De vergadering is beladen omdat meerdere clubs vorige week de KNVB verzochten de competitie niet meer af te maken. Ajax-directeur Marc Overmars deed dat als eerste, een dag later volgden onder meer PSV en AZ. De UEFA liet een dag later weten dat het niet afmaken van nationale competities gevolgen kan hebben voor deelname aan Europese clubtoernooien.

Grote werk

"Wij zijn niet de partij om te bepalen welke kant het opgaat. Ik denk ook niet dat dat morgen al direct besloten wordt. Ik denk eerder later in april of in mei", zegt Rossmeisl, die er zelf op rekent dat, als de omstandigheden dat toelaten, de eredivisie dit seizoen alsnog uitgespeeld wordt.

"Als dat besluit valt, begint voor ons het grote werk. Wat doen we met aflopende contracten bijvoorbeeld? Of wat als clubs een speler hebben gecontracteerd die nu nog voetbalt in een competitie die nog langer doorloopt?", aldus Rossmeisl, die het een uitdaging noemt maar ook waakt voor paniek. "Ik hoor veel geleerden en 'kenners' dingen zeggen, maar er zijn veel dingen die je wel op kunt lossen. Het begint bij de FIFA. Zij moeten eerst de contouren scheppen. Daarna is het op nationaal niveau de beurt aan de KNVB. Aan ons is het dan weer de taak om met vakbonden cao's aan te passen. Ook moeten we komen met aanbevelingen richting spelers en clubs qua contracten."

VVCS

Mocht worden besloten de competitie niet af te maken, krijgt de FBO het ook druk, maar wel iets minder. Rossmeisl: "Dan krijg je hele andere vraagstukken. Maar er vallen ook veel vraagstukken weg."

Spelersvakbond VVCS hoopt niet dat het nog weken duurt voor een beslissing wordt genomen. "Het heeft geen zin om er een heel lang traject van te maken, er moeten snel knopen worden doorgehakt", zegt voorzitter Evgeniy Levchenko. "Iedereen moet nu proberen om het gezonde verstand te gebruiken, te luisteren naar de deskundigen en bij de feiten te blijven."

Meer uit Voetbal

Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

2 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

19 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

21 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

21 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

23 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

1 dag geleden