Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgeversorganisatie FBO kijkt al uit naar juridische uitdaging

Werkgeversorganisatie FBO kijkt al uit naar juridische uitdaging

DEN HAAG (ANP) - Welke kant het ook opgaat, de FBO maakt zich op voor een drukke en ingewikkelde tijd. "Het wordt voor ons juristen een uitdaging, maar veel zaken zijn te regelen", zegt Serge Rossmeisl, directeur van de werkgeversorganisatie in het Nederlandse betaald voetbal.

De KNVB en de Eredivisie CV hebben alle clubs uit het betaalde voetbal uitgenodigd voor een gesprek, deze dinsdag. Na die bijeenkomst volgt een tweede sessie, met de zogenoemde stakeholders als FOX Sports, de vereniging Coaches Betaald Voetbal, de FBO, spelersvakbond VVCS, de belangenvereniging van scheidsrechters BSBV en het Supporterscollectief.

De vergadering is beladen omdat meerdere clubs vorige week de KNVB verzochten de competitie niet meer af te maken. Ajax-directeur Marc Overmars deed dat als eerste, een dag later volgden onder meer PSV en AZ. De UEFA liet een dag later weten dat het niet afmaken van nationale competities gevolgen kan hebben voor deelname aan Europese clubtoernooien.

Grote werk

"Wij zijn niet de partij om te bepalen welke kant het opgaat. Ik denk ook niet dat dat morgen al direct besloten wordt. Ik denk eerder later in april of in mei", zegt Rossmeisl, die er zelf op rekent dat, als de omstandigheden dat toelaten, de eredivisie dit seizoen alsnog uitgespeeld wordt.

"Als dat besluit valt, begint voor ons het grote werk. Wat doen we met aflopende contracten bijvoorbeeld? Of wat als clubs een speler hebben gecontracteerd die nu nog voetbalt in een competitie die nog langer doorloopt?", aldus Rossmeisl, die het een uitdaging noemt maar ook waakt voor paniek. "Ik hoor veel geleerden en 'kenners' dingen zeggen, maar er zijn veel dingen die je wel op kunt lossen. Het begint bij de FIFA. Zij moeten eerst de contouren scheppen. Daarna is het op nationaal niveau de beurt aan de KNVB. Aan ons is het dan weer de taak om met vakbonden cao's aan te passen. Ook moeten we komen met aanbevelingen richting spelers en clubs qua contracten."

VVCS

Mocht worden besloten de competitie niet af te maken, krijgt de FBO het ook druk, maar wel iets minder. Rossmeisl: "Dan krijg je hele andere vraagstukken. Maar er vallen ook veel vraagstukken weg."

Spelersvakbond VVCS hoopt niet dat het nog weken duurt voor een beslissing wordt genomen. "Het heeft geen zin om er een heel lang traject van te maken, er moeten snel knopen worden doorgehakt", zegt voorzitter Evgeniy Levchenko. "Iedereen moet nu proberen om het gezonde verstand te gebruiken, te luisteren naar de deskundigen en bij de feiten te blijven."

Meer uit Voetbal

Barcelona-coach Flick ziet na bekerzege kansen op de treble

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona-coach Hansi Flick sprak na de zege in de Spaanse bekerfinale tegen Real Madrid van een "perfecte avond". Barcelona won de finale van de Copa del Rey door een doelpunt van Jules Koundé in de verlenging met 3-2. "Om een titel te winnen in een wedstrijd als de Clásico is altijd speciaal", zei de Duitse trainer die de mentaliteit van zijn spelers prees.

2 uur geleden
Real-trainer Ancelotti wil niet over arbitrage praten

SEVILLA (ANP) - Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti wilde na afloop van de verloren bekerfinale tegen FC Barcelona (3-2) niet praten over de arbitrage. "Ik weet niet wat er tegen het einde gebeurde", zei de Italiaanse trainer vlak na afloop van de wedstrijd waarin Real Madrid drie rode kaarten kreeg.

2 uur geleden
Drie keer rood voor Real Madrid in slotfase bekerfinale

SEVILLA (ANP/AFP) - Niet alleen verdediger Antonio Rüdiger, maar ook Lucas Vazquez en Jude Bellingham hebben een rode kaart gekregen in de slotfase van de Spaanse bekerfinale tegen FC Barcelona. Rüdiger en Vazquez waren op dat moment al gewisseld. Barcelona won de finale in Sevilla na verlenging met 3-2.

3 uur geleden
FC Barcelona verslaat Real Madrid in Spaanse bekerfinale

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft de Spaanse beker gewonnen. De ploeg van coach Hansi Flick met Frenkie de Jong won in Sevilla de finale van aartsrivaal Real Madrid in de verlenging met 3-2. Jules Koundé maakte het beslissende doelpunt.

12 uur geleden
Voetbalclub Wrexham door derde promotie op rij naar Championship

WREXHAM (ANP) - Voetbalclub Wrexham AFC is gepromoveerd naar de Championship, het tweede niveau van het Engelse voetbal. De club uit Wales won met 3-0 van Charlton Athletic en eindigt achter Birmingham City op de tweede plaats in de League One, goed voor promotie.

13 uur geleden
Eintracht Frankfurt slaat aanval op derde plaats van Leipzig af

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft de aanval van RB Leipzig op de derde plaats in de Bundesliga succesvol afgeslagen. In eigen huis won de ploeg van coach Dino Toppmöller met 4-0 van de ploeg van onder anderen Xavi Simons en Lutsharel Geertruida.

16 uur geleden
Crystal Palace verslaat Aston Villa en bereikt finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft voor de derde keer in de clubhistorie de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg uit Londen van coach Oliver Glasner won op Wembley de halve finale met 3-0 van Aston Villa.

16 uur geleden