Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgevers willen dat kabinet meer doet om lockdowns te voorkomen

Werkgevers willen dat kabinet meer doet om lockdowns te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland dringen erop aan dat het demissionaire kabinet meer doet om nieuwe lockdowns te voorkomen. Ze willen dat er sneller boostervaccins beschikbaar komen en dat inspanningen om de vaccinatiegraad te verhogen gericht worden op groepen in de samenleving waarvan nu nog veel mensen niet zijn gevaccineerd. Het op meer plekken invoeren van een coronatoegangsbewijs zien de werkgevers niet zitten.

"Dit werkt niet, is niet handhaafbaar in tijden van personeelskrapte en in dit verband niet effectief", zeggen de invloedrijke lobbyclubs voor het bedrijfsleven in een toelichting. Eerder deze maand werd bekend dat het kabinet overweegt de coronapas ook op de werkvloer in te voeren. Daarnaast wordt gekeken naar de optie om in bepaalde regio's een coronapas te vragen voor toegang tot niet-essentiële winkels (zoals kleding- en meubelzaken) en plekken als pretparken en dierentuinen.

De werkgevers willen wel dat het eerder mogelijk wordt om een boostervaccin te halen. Vorige week liet minister Hugo de Jonge weten dat ouderen vanaf 80 jaar in december hun derde coronavaccinatie kunnen krijgen. Dan krijgen zorgmedewerkers de booster ook aangeboden. In januari zou dan worden begonnen met de groep 60 tot en met 80 jaar. Mensen onder de 60 kunnen ook een boostervaccin krijgen als ze dat willen. De Tweede Kamer vindt dit in meerderheid te lang duren.

Compensatie

"Keer op keer lopen we achter de feiten aan", stellen VNO-NCW en MKB-Nederland. "Steeds zijn dezelfde sectoren als de horeca, evenementen, de reisbranche, de winkels en anderen hier de dupe van. Vorig jaar waren we eerst te laat met testen, daarna met vaccineren en nu weer met de aanschaf van Covid-medicatie en de boosterprik."

Als het kabinet vrijdag nieuwe beperkingen aankondigt voor ondernemers, kan dat volgens VNO-NCW en MKB-Nederland niet zonder compensatie. "Nu al merken ondernemers de gevolgen van allerlei afzeggingen en toegenomen onzekerheid bij klanten", aldus de werkgeversorganisaties. Over een eventuele nieuwe vorm van coronasteun worden al gesprekken gevoerd met het kabinet.

Meer uit Financieel

Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen schijnbaar veilige doorvaartovereenkomsten met Iran hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

16 minuten geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

35 minuten geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

3 uur geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

6 uur geleden