Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Werkgevers willen belastingvrije vergoeding voor thuiswerken'

'Werkgevers willen belastingvrije vergoeding voor thuiswerken'

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers willen dat de vergoeding voor thuiswerken belastingvrij wordt en dat er een aanpassing komt van de vaste reiskostenvergoeding. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN, dat honderden leden hierover ondervroeg. Want ook na de coronacrisis verwacht het overgrote deel van de werkgevers dat thuiswerken de norm wordt en werknemers minimaal twee dagen per week thuis werken, zegt de AWVN.

Werkgevers kunnen nu nog reiskosten belastingvrij uitkeren, maar per 1 januari 2021 vervalt dit voordeel. Daarnaast is er nog geen belastingvoordeel voor een thuiswerkvergoeding. Twee op de vijf werkgevers zegt tegen de AWVN dat de huidige belastingwetgeving hen beperkt in het uitkeren van geld voor thuiswerken.

Het merendeel van de ondervraagden geeft aan de bestaande vergoedingen voor reiskosten en thuiswerken te willen aanpassen. Werkgevers denken dan na over een thuiswerkvergoeding en een lager bedrag voor reiskosten. Werkgevers willen ook af van de vaste reiskosten en alleen de gemaakte reiskosten betalen.

Speciaal budget

De AWVN adviseert werkgevers die de reis- en thuiswerkkosten willen betalen om een speciaal budget per werknemer hiervoor te maken.

Een op de vijf werkgevers die meedeed aan het AWVN-onderzoek zegt nu al een thuiswerkvergoeding aan medewerkers te betalen. Met name in de publieke sector en bij grotere organisaties gebeurt dit. Werknemers krijgen een bedrag van 2 euro per dag, gelijk aan het bedrag dat het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) eerder al becijferde voor de kosten van thuiswerken.

Het overgrote deel van de ondervraagden voorziet werknemers in thuiswerken. Zo krijgen werknemers onder meer een bureau of bureaustoel, maar ook computers, mobiele telefoons of andere apparatuur zoals printers en beeldschermen.

Meer uit Financieel

AEX-index voor het eerst boven historische stand van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs heeft de AEX-index donderdag voor het eerst in de geschiedenis de 1000 puntengrens bereikt. De hoofdindex, die sinds vorig jaar bestaat uit de dertig grootste bedrijven op de Nederlandse beurs, tikte een niveau aan van 1009,69 punten. Dat is de hoogste stand ooit. De belangrijkste beursindex van Nederland begon 2026 op 951,29 punten en is daarmee in de eerste twee weken van het nieuwe jaar ruim 5 procent in waarde gestegen. In heel 2025 won de AEX meer dan 8 procent.

11 minuten geleden
Recordomzet Fastned door vakantiedrukte en nieuwe laadstations

AMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.

1 uur geleden
Werkloosheid voor vierde maand op rij stabiel op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

7 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

8 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

13 uur geleden