Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgevers steunen oproep kabinet om energie te besparen

Werkgevers steunen oproep kabinet om energie te besparen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers steunen de oproep van het kabinet om energie te besparen. Dat laten ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland weten. Het kabinet roept in advertenties in kranten op om onder meer de thermostaat op kantoor op maximaal 19 graden te zetten. Door de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland zijn de energieprijzen sterk opgelopen.

"We dragen dan ook graag ons steentje aan bij met onze leden en dat is belangrijker dan ooit", zegt een woordvoerder namens de werkgeversorganisaties. "We vragen iedereen te kijken wat voor hen mogelijk is." Dat kan onder meer door de verwarming lager te zetten of de klimaatbeheersing aan te passen. Daarnaast raden VNO-NCW en MKB-Nederland aan om simpele isolatiemaatregelen te nemen.

Vakbond FNV zegt dat werkgevers zoals de overheid verantwoordelijk zijn voor een veilig en gezond werkklimaat. Dat betekent dat het bijvoorbeeld niet te koud mag zijn op kantoor. "We staan er niet negatief tegenover, maar het werk moet wel goed uitvoerbaar blijven", zegt een woordvoerster. FNV raadt bedrijven aan om in overleg te gaan met hun medewerkers over bijvoorbeeld het lager zetten van de thermostaat.

Het kabinet heeft geld uitgetrokken om de pijn van de hoge energieprijzen voor met name de armste huishoudens te verzachten, maar zet daarnaast in op maatregelen om het gas- en elektriciteitsverbruik te verminderen. De Europese Unie is voor zo'n 40 procent van haar aardgas afhankelijk van Rusland. Door minder gas te verbruiken kan die afhankelijkheid worden afgebouwd.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht Amsterdam tankt in Frans-Guyana om brandstoftekort

PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

6 minuten geleden
Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

2 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

2 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

2 uur geleden
Burgers vinden klimaatbeleid oneerlijk en willen minder bijdragen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."

2 uur geleden
ANWB ook 's avonds nog druk met pechgevallen door hitte

UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.

3 uur geleden
Groningen biedt opnieuw nachtopvang aan asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.

9 uur geleden