Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgevers: ruim helft bussen rijdt ondanks staking streekvervoer

Werkgevers: ruim helft bussen rijdt ondanks staking streekvervoer

DEN HAAG (ANP) - Ruim de helft van de bussen in het streekvervoer waarvan personeel woensdag staakt, rijdt. Dat stelt werkgeversvereniging VWOV woensdagochtend. De vereniging spreekt wel van een wisselend beeld en stelt dat er regionaal verschillen zijn.

Rond Schiphol rijdt volgens VWOV woensdag zo’n 70 procent, in de stad Utrecht is dat een kleine 70 procent. In de regio Waterland gaat het om iets minder dan 60 procent, en in Voorne-Putten rijdt volgens de vereniging driekwart van de bussen. In Limburg is dat 45 procent, en in Almere zo’n 40 procent.

Vakbonden FNV en CNV hebben leden opgeroepen te staken voor de cao Openbaar Vervoer. Deze cao geldt voor ongeveer 13.000 mensen. De VWOV vertegenwoordigt Arriva, EBS, Keolis Nederland, RET, Transdev en Qbuzz en onderhandelt met met de bonden over de cao.

Verkiezingen

Eerder woensdagochtend meldde vervoerder Arriva al dat bijna alle buslijnen en een aantal treinen van Arriva woensdag worden getroffen door de staking in het streekvervoer. Busreizigers in alle regio’s moeten de hele dag rekening houden met uitval van Arriva-bussen "in meer of mindere mate".

De buurtbussen in alle regio’s rijden wel. De treinen van Arriva in Friesland, Groningen en op de Vechtdallijnen rijden woensdag wel, evenals de snelbus van Groningen naar Leer en die tussen Maastricht en Heerlen, aldus de vervoerder. De Arriva-treinen in Limburg en Achterhoek Rivierenland rijden niet. "Het bleek niet haalbaar om met het aantal werkwilligen een passende dienstregeling te rijden." Arriva adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken.

De staking woensdag leidde de afgelopen tijd tot discussie, omdat er woensdag ook verkiezingen voor de Provinciale Staten en waterschappen zijn. Onder meer de Oogvereniging uitte kritiek: door de staking zou het voor blinden en slechtzienden moeilijker zijn om bij een voor hen toegankelijk stembureau te komen. Bij een grote manifestatie in Utrecht dinsdag waar honderden stakende chauffeurs aanwezig waren werd nog geopperd woensdag al niet meer te gaan staken. Maar daarop klonk veel boegeroep van de aanwezige actievoerders. Na woensdag worden de stakingen overigens tot en met volgende week vrijdag opgeschort om nieuwe onderhandelingen met de werkgevers een kans te geven, meldden de vakbonden dinsdag op de manifestatie.

Meer uit Binnenland

In auto in Rotterdam doodgeschoten man is 36-jarige Dordtenaar

ROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.

1 uur geleden
Dode en zwaargewonde bij schietincident in Rotterdam-Oost

ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.

11 uur geleden
Arnhem: handhaving openbare orde is geen taak van supporters

ARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.

15 uur geleden
Verdachte van ombrengen Hajar blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.

17 uur geleden
Drie aanhoudingen na gestaakt duel Cambuur - Go Ahead Eagles

LEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.

18 uur geleden
Aantal gemeenten onder toezicht om asielopvang stijgt naar 74

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.

18 uur geleden
Deel Friese politiek pleit voor financiële steun zeehondenopvang

LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.

21 uur geleden