Werkgevers: op werkvloer moet helder zijn wat gepast gedrag is
DEN HAAG (ANP) - Het moet glashelder zijn welk gedrag gepast is op de werkvloer. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in reactie op de wantoestanden bij talentenjacht The Voice of Holland. "Zero tolerance. Iedereen moet zich in elk opzicht en op elk moment veilig voelen op het werk", laten de brancheverenigingen weten in een toelichting.
Als het misgaat moeten medewerkers dat laagdrempelig en in vertrouwen kunnen melden, stellen de werkgevers. "In de wetenschap dat er ook meteen actie op volgt en zij daar zelf niet de dupe van worden." Zaterdag werd duidelijk dat het programma The Voice of Holland voorlopig is stopgezet wegens meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag van onder anderen rapper Ali B.
Wat de ondernemersorganisaties betreft geldt het 'zerotolerancebeleid' niet alleen voor werknemers, maar ook voor gasten en klanten van een bedrijf. "Niet zelden zijn het niet de collega’s maar eerder gasten of klanten die over de schreef gaan. Ook dan moet heel duidelijk zijn wat je als slachtoffer van je werkgever kunt verwachten", aldus VNO-NCW en MKB-Nederland.
Eerder op vrijdag zei minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) nog dat werkgevers naast een juridische, ook een morele verantwoordelijkheid hebben om voor een veilig werkklimaat te zorgen. "Daar hoort bij dat je duidelijk bent wat voor cultuur je hebt, wat de processen zijn bij incidenten, wat voor trainingen je doet, een onafhankelijk vertrouwenspersoon", somde ze op.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eén op de tien mbo'ers in een beroepsopleidende leerweg ervaart discriminatie bij het zoeken naar een stageplek, of tijdens de stage zelf. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers uit het Schoolverlatingsonderzoek uit 2024. Discriminatie op basis van uiterlijk, huidskleur, herkomst of geloof komt het vaakst voor.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
9 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
18 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
20 uur geleden