Werkgevers noemen het onverstandig lasten bedrijven te verzwaren
DEN HAAG (ANP) - Het is onverstandig om de lasten voor het bedrijfsleven opnieuw te verzwaren. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in reactie op berichtgeving dat het kabinet zoekt naar dekking voor miljarden euro's aan tegenvallers. Coalitiepartijen zouden onder meer kijken naar een verhoging van de belasting in 'box 2'. Het gaat om belasting voor grootaandeelhouders die veel ondernemers betalen.
"Het is onverstandig om het bedrijfsleven te gebruiken als pinautomaat om gaten in de Rijksbegroting op te vullen", zegt een woordvoerder van VNO-NCW en MKB-Nederland daarover. Hij wijst erop dat de lasten voor het bedrijfsleven afgelopen najaar nog met miljarden euro's per jaar zijn verzwaard. "Net als de jaren daarvoor ook al keer op keer is gebeurd. De effectieve lastendruk voor bedrijven in Nederland is al hoger dan het Europese gemiddelde."
Volgens de werkgeversorganisaties is de situatie bij veel bedrijven op dit moment precair door de hoge energie- en grondstoffenprijzen. Daarnaast kampen ze met problemen in de logistieke ketens. "Bedrijven staan bovendien vanwege de klimaattransitie voor grote investeringen", aldus VNO-NCW en MKB-Nederland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers kwam in het eerste kwartaal van dit jaar uit op 5,8 procent. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar hoger dan het langjarig gemiddelde. In de gezondheids- en welzijnszorg lag het ziekteverzuim met 8,2 procent het hoogst van alle bedrijfstakken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Energieleveranciers verkopen vaker groene stroom die daadwerkelijk duurzaam is opgewekt met bijvoorbeeld windmolens en zonnepanelen in Nederland. Uit onderzoek van klimaatstichting HIER komt naar voren dat 34 procent van de onderzochte groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Dat was vorig jaar nog bijna 38 procent.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
8 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
11 uur geleden