Werkgevers noemen het onverstandig lasten bedrijven te verzwaren
DEN HAAG (ANP) - Het is onverstandig om de lasten voor het bedrijfsleven opnieuw te verzwaren. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in reactie op berichtgeving dat het kabinet zoekt naar dekking voor miljarden euro's aan tegenvallers. Coalitiepartijen zouden onder meer kijken naar een verhoging van de belasting in 'box 2'. Het gaat om belasting voor grootaandeelhouders die veel ondernemers betalen.
"Het is onverstandig om het bedrijfsleven te gebruiken als pinautomaat om gaten in de Rijksbegroting op te vullen", zegt een woordvoerder van VNO-NCW en MKB-Nederland daarover. Hij wijst erop dat de lasten voor het bedrijfsleven afgelopen najaar nog met miljarden euro's per jaar zijn verzwaard. "Net als de jaren daarvoor ook al keer op keer is gebeurd. De effectieve lastendruk voor bedrijven in Nederland is al hoger dan het Europese gemiddelde."
Volgens de werkgeversorganisaties is de situatie bij veel bedrijven op dit moment precair door de hoge energie- en grondstoffenprijzen. Daarnaast kampen ze met problemen in de logistieke ketens. "Bedrijven staan bovendien vanwege de klimaattransitie voor grote investeringen", aldus VNO-NCW en MKB-Nederland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.
11 uur geleden