Werkgevers: houd je aan coronarichtlijnen
DEN HAAG (ANP) - Werkgeversverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland roepen ondernemers en consumenten op zich te houden aan de coronaregels van het RIVM, zoals handen wassen, voldoende afstand houden en thuisblijven bij klachten. Die oproep doen ze na een overeenkomstige oproep van minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid.
VNO-NCW en MKB-Nederland benadrukken ook dat het belangrijk is om je te laten testen op het coronavirus als je klachten hebt die op besmetting zouden kunnen duiden. Op die manier kunnen brandhaarden snel worden opgespoord. De werkgeversorganisaties maken uit de gegevens van het RIVM op dat dit "nog te weinig" gebeurt.
Als we ons allemaal aan de regels houden en ons snel laten testen bij klachten, voorkomen we een nieuwe opleving van het coronavirus en nieuwe maatregelen, stellen de organisaties. Dergelijke maatregelen, zoals sluiting van sectoren, zouden "zowel klanten als ondernemers nog verder van de regen in de drup helpen".
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.
2 minuten geledenBURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.
14 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Damen is erop uit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse betaaldienstverlener Mollie koopt zijn Britse branchegenoot GoCardless voor een bedrag van 1,1 miljard euro. Na de overname, die wordt afgehandeld in aandelen en contanten, ontstaat een fintechbedrijf dat samen zo'n 350.000 bedrijven als klant heeft.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.
59 minuten geleden