Werkgevers en gemeenten pleiten voor nationaal stikstofakkoord
DEN HAAG (ANP) - De stikstofproblematiek in Nederland kan alleen worden opgelost met afspraken die steun vanuit de hele maatschappij krijgen. Nu staan verschillende belangengroepen nog recht tegenover elkaar in het stikstofdebat, constateren werkgeversorganisatie VNO-NCW en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Ze dringen er bij premier Mark Rutte op aan te ijveren voor een breed gedragen nationaal stikstofakkoord.
De problemen ontstonden vorig jaar. Toen verklaarde de Raad van State het Nederlandse beleid om de schade van stikstofneerslag op natuurgebieden te beperken ongeldig. Bouwprojecten kwamen stil te liggen en boeren zagen hun uitbreidingsplannen gedwarsboomd. Ontevredenheid mondde uit in massale protesten op het Malieveld.
"Mensen die zich zorgen maken over de kwaliteit van de natuur botsen met mensen die een woning willen, de ene groep van ondernemers voelt zich achtergesteld bij de andere", schetsen VNO-NCW en de VNG de spanningen in een brief aan Rutte. Ze willen dat hij een akkoord sluit met groeperingen die de gevoelens van de gehele bevolking zo goed mogelijk vertolken. Daarbij moet het verhelpen van frustraties op de korte termijn worden gecombineerd met een strategie voor de lange termijn.
Meer uit Financieel
JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
1 dag geleden