Werkgever zet in strijd tegen krapte vooral in op behoud personeel
AMSTERDAM (ANP) - De meeste bedrijven zetten in op het behouden van zoveel mogelijk medewerkers in de strijd tegen de krapte op de arbeidsmarkt. Ze doen dit bijvoorbeeld door betere financiële beloningen te geven en meer individuele aandacht aan werknemers te besteden. Dat komt naar voren uit onderzoek van uitkeringsinstantie UWV onder ruim 4000 werkgevers.
Drie op de tien werkgevers geven in het onderzoek aan dat de uitstroom van personeel een probleem vormt. Dit is minder dan vorig jaar, toen 35 procent van de ondervraagden dit aangaf. Vooral in het openbaar bestuur, de zorg, de horeca en het onderwijs ervaren werkgevers dit relatief vaak als een probleem. De belangrijkste redenen die bedrijven noemen voor het vertrek van personeel zijn een beter salaris, betere arbeidsvoorwaarden of interessanter werk elders.
"In een krappe arbeidsmarkt is personeelsbehoud belangrijk, want voor werknemers is het makkelijker om over te stappen naar een andere werkgever", merkt ook arbeidsmarktadviseur Erica Maurits van het UWV op. "De meeste werkgevers denken bovendien dat personeelsbehoud in 2024 niet makkelijker gaat worden. Bijna vier op de tien werkgevers zetten maatregelen in om personeelsuitstroom te voorkomen", legt zij uit.
Voor dit jaar verwacht bijna een kwart van de werkgevers dat het vervullen van vacatures moeilijk wordt. Zes op de tien werkgevers denken daarentegen dat de situatie niet beter of slechter wordt, 15 procent verwacht dat de wervingsproblemen afnemen. Volgens het UWV kan dit komen doordat de arbeidsmarkt iets afkoelt, na een stijging van het aantal vacatures in 2021 en 2022. Vorig jaar nam het aantal af en het UWV verwacht dat het aantal nieuwe vacatures in 2024 iets verder zal dalen, al zal de arbeidsmarkt krap blijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
12 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
14 uur geleden