Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgever zet in strijd tegen krapte vooral in op behoud personeel

Werkgever zet in strijd tegen krapte vooral in op behoud personeel

AMSTERDAM (ANP) - De meeste bedrijven zetten in op het behouden van zoveel mogelijk medewerkers in de strijd tegen de krapte op de arbeidsmarkt. Ze doen dit bijvoorbeeld door betere financiële beloningen te geven en meer individuele aandacht aan werknemers te besteden. Dat komt naar voren uit onderzoek van uitkeringsinstantie UWV onder ruim 4000 werkgevers.

Drie op de tien werkgevers geven in het onderzoek aan dat de uitstroom van personeel een probleem vormt. Dit is minder dan vorig jaar, toen 35 procent van de ondervraagden dit aangaf. Vooral in het openbaar bestuur, de zorg, de horeca en het onderwijs ervaren werkgevers dit relatief vaak als een probleem. De belangrijkste redenen die bedrijven noemen voor het vertrek van personeel zijn een beter salaris, betere arbeidsvoorwaarden of interessanter werk elders.

"In een krappe arbeidsmarkt is personeelsbehoud belangrijk, want voor werknemers is het makkelijker om over te stappen naar een andere werkgever", merkt ook arbeidsmarktadviseur Erica Maurits van het UWV op. "De meeste werkgevers denken bovendien dat personeelsbehoud in 2024 niet makkelijker gaat worden. Bijna vier op de tien werkgevers zetten maatregelen in om personeelsuitstroom te voorkomen", legt zij uit.

Voor dit jaar verwacht bijna een kwart van de werkgevers dat het vervullen van vacatures moeilijk wordt. Zes op de tien werkgevers denken daarentegen dat de situatie niet beter of slechter wordt, 15 procent verwacht dat de wervingsproblemen afnemen. Volgens het UWV kan dit komen doordat de arbeidsmarkt iets afkoelt, na een stijging van het aantal vacatures in 2021 en 2022. Vorig jaar nam het aantal af en het UWV verwacht dat het aantal nieuwe vacatures in 2024 iets verder zal dalen, al zal de arbeidsmarkt krap blijven.

Meer uit Financieel

Slachthuizen dicht door staking rijksambtenaren

UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren staken woensdag in het oosten van Nederland. Daardoor blijft onder andere een aantal slachthuizen woensdagmiddag dicht, meldt vakbond FNV.

7 minuten geleden
Apple en Google beloven appwinkels eerlijker te maken

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple en Google hebben de Britse concurrentiewaakhond CMA toegezegd veranderingen door te voeren in hun appwinkels om die eerlijker te maken voor ontwikkelaars en consumenten. Daardoor moet het makkelijker worden voor gebruikers om apps van derden te downloaden op hun smartphone.

10 minuten geleden
Investeringsmaatschappij wil Kwantum en Leen Bakker overnemen

TILBURG (ANP) - Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen. Moederbedrijf Homefashion Group meldt dat hierover een overeenkomst is gesloten. De afronding van de overname vindt naar verwachting in maart plaats en is onder voorbehoud van goedkeuring door de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

33 minuten geleden
Recordkwartaal voor Spotify met groei in gebruikers en abonnees

STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien groeien. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 751 miljoen, een nieuw record. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts op Spotify, groeide met 10 procent tot 290 miljoen.

42 minuten geleden
DNB legt miljoenenboete op aan cryptodienstaanbieder

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een boete van bijna 2,9 miljoen euro opgelegd aan een cryptodienstaanbieder. De aanbieder beschikt niet over de wettelijk vereiste registratie. De bank deed dit op 2 oktober 2023, maakte DNB dinsdag bekend.

53 minuten geleden
Frankrijk exporteert minder wijn en drank voor derde jaar op rij

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.

2 uur geleden
Topman Rabobank wil bank efficiënter en simpeler maken

UTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.

2 uur geleden