Werkenden betalen de prijs voor de kabinetsplannen, vreest CNV
DEN HAAG (ANP) - CNV vreest dat de werkende Nederlander moet opdraaien voor de plannen van het kabinet. "De zon zou weer gaan schijnen met dit nieuwe kabinet, maar al met al is het voor miljoenen werkenden nog geen zomer", reageert vakbondsvoorzitter Piet Fortuin na het uitspreken van de troonrede.
Volgens CNV gaat de belasting op arbeid slechts een fractie omlaag. "Dit is kruimelwerk en valt direct in het niet door andere lastenverhogingen. Denk aan de hogere zorgpremie en lagere huurtoeslag", legt Fortuin uit. Hij verwacht dat met name ambtenaren er de komende jaren flink op achteruit gaan.
Eerder onderzoek van de bond wees uit dat ruim driekwart van de CNV-leden verwacht op te moeten draaien voor de bezuinigingen van het kabinet. Volgens Fortuin is die vrees niet ongegrond. "Linksom of rechtsom komen alle lasten uiteindelijk bij werkenden terecht. We roepen het kabinet op om de financiële positie van werkenden te verbeteren door de belasting op arbeid substantieel te verlagen. Dit zorgt voor een boost voor de koopkracht en stimuleert de economie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kappers krijgen handvatten van de overheid om signalen van onveilige relaties beter te herkennen. Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, stelt dat kappers een belangrijke rol kunnen spelen in "het doorbreken van het zwijgen".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
11 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
12 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
16 uur geleden