'Werkende mantelzorger steeds vaker in de knel'
DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de drie mantelzorgers met een baan zit tegen een burn-out aan. Veel werkende mantelzorgers komen in de knel met hun zorgtaken door de coronacrisis. Dat meldt vakbond CNV, die onderzoeker Maurice de Hond 750 mantelzorgers naar hun mening en ervaringen heeft gevraagd. Dinsdag is het de Dag van de Mantelzorg.
"De coronacrisis plaatst mantelzorgers voor totaal nieuwe problematiek. Dagbestedingen die ineens gesloten zijn, belemmerende regels die zorgtaken bemoeilijken", aldus CNV-voorzitter Piet Fortuin. Hij spreekt van alarmerende cijfers. "Zorgwekkend. De werkende mantelzorgers is een onderbelichte groep die momenteel de ruggengraat van de samenleving vormt."
Uit het onderzoek blijkt verder dat een op de tien ondervraagden (9 procent) zich vaker ziek meldt dan voor de coronacrisis. Een op de vijf ervaart minder begrip van de werkgever voor de mantelzorgtaken en krijgt ook minder verlof om die taken uit te voeren.
De Dag van de Mantelzorg is bedoeld om mensen te verrassen die voor een ander zorgen, want "mantelzorg is niet vanzelfsprekend". Nederland telt volgens de organisatie achter het initiatief 4,4 miljoen mantelzorgers.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De persoon die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De persoon die vrijdagmiddag op een terras op de NDSM-Kade in Amsterdam-Noord werd neergeschoten, is overleden. Dat meldt de politie. Een verdachte zit vast.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De spoorblokkade door klimaatactivisten van Extinction Rebellion bij Utrecht Centraal raakte ongeveer 49.000 reizigers, meldt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur) op basis van een inschatting door de NS. De directe kosten bedragen zeker 100.000 euro. Het gaat daarbij om schade voor ProRail, kosten voor extra beveiliging en inkomsten die de NS misliep.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Rijn gaat de komende twee weken dalen tot een nieuw laagterecord, volgens een prognose van Rijkswaterstaat. De organisatie verwacht dat het waterpeil van de rivier bij Lobith, waar hij Nederland binnenstroomt, daalt van de huidige 6,20 meter naar rond de 6 meter boven NAP op 8 oktober. De vrijdag ingestelde maatregel voor eenrichtingsverkeer op de IJssel blijft waarschijnlijk nog in elk geval tot die datum in stand, zegt een woordvoerder. De IJssel is een aftakking van de Rijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is vrijdagmiddag een persoon gewond geraakt door een schietincident. De politie meldt dat "zowel de verdachte als het slachtoffer" is aangehouden. Hoe het met het slachtoffer gaat, zegt de politie niet.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Milieuorganisaties zijn overwegend blij met het nieuws dat Tata Steel en de overheid de deadline om afspraken te maken over de verduurzaming van de fabriek in de IJmond uitstellen. De overheid zou eind september besluiten over maximaal 2 miljard aan steun voor de verduurzaming van de staalfabriek, maar neemt nu tot 1 maart 2027 de tijd om daar zogeheten maatwerkafspraken over te maken.
2 uur geleden