Werk van brandweerlieden Griekenland verlicht door regen
ATHENE (ANP/DPA) - In Griekenland hebben regenbuien het werk van brandweerlieden verlicht en in de nacht van woensdag op donderdag meerdere branden geblust. In het land is door felle branden de afgelopen tijd 90.000 hectare aan bos- en akkergebied in de as gelegd. Duizenden huizen zijn verwoest.
Momenteel waait het, bij hoge temperaturen, nog wel vrij hard. Dat kan zorgen voor nieuwe branden. Ook woeden er nog brandjes in bijvoorbeeld struiken en mossen. Hoewel de brandweer aangeeft dat het gevaar nog niet geweken is, zeggen burgemeesters op het schiereiland Peloponnesos dat de situatie wel veel beter is geworden.
De weersomstandigheden zorgden niet overal voor een verbetering. Op enkele plekken, onder meer ten westen van Athene, zorgden blikseminslagen voor brand. Dat vuur was echter snel geblust of onder controle.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.
27 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.
3 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
6 uur geleden