Werk op bouwplaats Lochem ligt nog zeker een week stil
LOCHEM (ANP) - Op de bouwplaats in Lochem waar woensdag een brug in aanbouw neerstortte, wordt nog zeker een week niet gewerkt. De Arbeidsinspectie zegt die tijd zeker nog nodig te hebben om onderzoek te doen naar de toedracht van het ongeval waarbij twee mensen omkwamen en twee mensen gewond raakten.
De vier slachtoffers waren niet direct bij BAM in dienst. Een van de overleden werknemers, een Belgische man, werkte voor het Belgische bouwbedrijf Aertssen. Dat bedrijf was ingehuurd voor montagewerkzaamheden, aldus een BAM-woordvoerder. De andere drie slachtoffers, onder wie een overleden man uit Polen, werkten niet voor dat bedrijf. Voor welke bedrijven zij wel werkten, is nog niet bekend.
De slachtoffers die gewond raakten, beiden uit België, zijn buiten levensgevaar. Een van hen is na een flinke val zwaargewond geraakt, de ander is lichtgewond en mag binnenkort het ziekenhuis verlaten, aldus een woordvoerster van de Arbeidsinspectie.
Een dag na het ongeluk worden bij BAM meerdere bijeenkomsten georganiseerd, zowel individueel als gezamenlijk. Ook is de directie naar de bouwlocatie in Lochem gekomen en wordt er psychische bijstand geboden. "Verslagenheid overheerst nog steeds", beschrijft de BAM-woordvoerder de sfeer bij het bedrijf op donderdag. "We bieden zoveel mogelijk ruimte en aandacht voor de ervaringen en emoties bij de medewerkers en andere betrokkenen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
3 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
9 uur geleden