Werk op bouwplaats Lochem ligt nog zeker een week stil
LOCHEM (ANP) - Op de bouwplaats in Lochem waar woensdag een brug in aanbouw neerstortte, wordt nog zeker een week niet gewerkt. De Arbeidsinspectie zegt die tijd zeker nog nodig te hebben om onderzoek te doen naar de toedracht van het ongeval waarbij twee mensen omkwamen en twee mensen gewond raakten.
De vier slachtoffers waren niet direct bij BAM in dienst. Een van de overleden werknemers, een Belgische man, werkte voor het Belgische bouwbedrijf Aertssen. Dat bedrijf was ingehuurd voor montagewerkzaamheden, aldus een BAM-woordvoerder. De andere drie slachtoffers, onder wie een overleden man uit Polen, werkten niet voor dat bedrijf. Voor welke bedrijven zij wel werkten, is nog niet bekend.
De slachtoffers die gewond raakten, beiden uit België, zijn buiten levensgevaar. Een van hen is na een flinke val zwaargewond geraakt, de ander is lichtgewond en mag binnenkort het ziekenhuis verlaten, aldus een woordvoerster van de Arbeidsinspectie.
Een dag na het ongeluk worden bij BAM meerdere bijeenkomsten georganiseerd, zowel individueel als gezamenlijk. Ook is de directie naar de bouwlocatie in Lochem gekomen en wordt er psychische bijstand geboden. "Verslagenheid overheerst nog steeds", beschrijft de BAM-woordvoerder de sfeer bij het bedrijf op donderdag. "We bieden zoveel mogelijk ruimte en aandacht voor de ervaringen en emoties bij de medewerkers en andere betrokkenen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
25 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
5 uur geledenNUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
16 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
16 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
18 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
19 uur geleden