Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde vraag naar vliegreizen bijna terug op pre-coronaniveau

Wereldwijde vraag naar vliegreizen bijna terug op pre-coronaniveau

GENÈVE (ANP) - De wereldwijde vraag naar vliegreizen is bijna terug op het niveau van voor de coronapandemie. Dat heeft de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA uitgerekend.

Gemeten in door reizigers afgelegde kilometers lag de vraag naar vliegreizen vorig jaar bijna 37 procent hoger dan in 2022. Daarmee is de luchtvaart terug op ruim 94 procent van het niveau van 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak.

"Het verkeer in december lag slechts 2,5 procent onder het niveau van 2019, met sterke prestaties in het vierde kwartaal, waardoor luchtvaartmaatschappijen in 2024 een terugkeer naar normale groeipatronen verwachten", zegt IATA-topman Willie Walsh in een toelichting.

Vergroening

De sterkste groei werd vorig jaar gemeten bij Aziatische maatschappijen. In die regio had het vliegverkeer in 2022 nog te maken met zeer strenge lockdowns tegen het coronavirus, vandaar dat de vraag naar internationale vliegreizen daar in 2023 ruimschoots kon verdubbelen. Europese maatschappijen zagen deze vraag op hun beurt met ruim een vijfde aandikken.

Walsh waarschuwt dat het herstel uit de coronacrisis, waarin lange tijd bijna niet gevlogen kon worden en overheden moesten bijspringen om de sector overeind te houden, niet betekent dat beleidsmakers de luchtvaart nu weer kunnen vergeten. Hij benadrukt dat in de sector komende jaren nog een hoop werk te verzetten is voor bijvoorbeeld vergroening. Daarvoor zou het handig zijn als overheden de productie van schonere vliegtuigbrandstof stimuleren, oppert hij. Ook pleit de IATA-baas voor verdere investeringen in de nodige infrastructuur.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende dagen nog niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.

2 uur geleden
Gasunie voorziet hogere gasprijzen door aanvallen Iran

GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.

5 uur geleden
Grote scheepvaartconcerns mijden ook Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Azië weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.

5 uur geleden
Bitcoin herstelt in waarde na koersschok door aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.

6 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

7 uur geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

8 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

8 uur geleden