Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde vraag naar vliegreizen bijna terug op pre-coronaniveau

Wereldwijde vraag naar vliegreizen bijna terug op pre-coronaniveau

GENÈVE (ANP) - De wereldwijde vraag naar vliegreizen is bijna terug op het niveau van voor de coronapandemie. Dat heeft de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA uitgerekend.

Gemeten in door reizigers afgelegde kilometers lag de vraag naar vliegreizen vorig jaar bijna 37 procent hoger dan in 2022. Daarmee is de luchtvaart terug op ruim 94 procent van het niveau van 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak.

"Het verkeer in december lag slechts 2,5 procent onder het niveau van 2019, met sterke prestaties in het vierde kwartaal, waardoor luchtvaartmaatschappijen in 2024 een terugkeer naar normale groeipatronen verwachten", zegt IATA-topman Willie Walsh in een toelichting.

Vergroening

De sterkste groei werd vorig jaar gemeten bij Aziatische maatschappijen. In die regio had het vliegverkeer in 2022 nog te maken met zeer strenge lockdowns tegen het coronavirus, vandaar dat de vraag naar internationale vliegreizen daar in 2023 ruimschoots kon verdubbelen. Europese maatschappijen zagen deze vraag op hun beurt met ruim een vijfde aandikken.

Walsh waarschuwt dat het herstel uit de coronacrisis, waarin lange tijd bijna niet gevlogen kon worden en overheden moesten bijspringen om de sector overeind te houden, niet betekent dat beleidsmakers de luchtvaart nu weer kunnen vergeten. Hij benadrukt dat in de sector komende jaren nog een hoop werk te verzetten is voor bijvoorbeeld vergroening. Daarvoor zou het handig zijn als overheden de productie van schonere vliegtuigbrandstof stimuleren, oppert hij. Ook pleit de IATA-baas voor verdere investeringen in de nodige infrastructuur.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

6 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

9 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

10 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

10 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

10 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

11 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

11 uur geleden