Wereldwijde vraag naar vliegreizen bereikt recordhoogte
GENÈVE (ANP) - De wereldwijde vraag naar vliegreizen heeft vorig jaar een recordhoogte bereikt. Dat heeft de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA uitgerekend. Daarmee kwam de vraag weer boven het niveau van voor de coronapandemie uit. De brancheclub is bovendien vol vertrouwen dat de vraag naar vliegreizen dit jaar verder doorgroeit.
Gemeten in door reizigers afgelegde kilometers lag de vraag naar vliegreizen vorig jaar ruim 10 procent hoger dan in 2023. In vergelijking met 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak, ging het om een stijging van bijna 4 procent.
"Het is in 2024 overduidelijk geworden dat mensen willen reizen", zei IATA-topman Willie Walsh in een toelichting. "Vooruitkijkend naar 2025 zijn er alle aanwijzingen dat de vraag naar reizen zal blijven groeien, zij het in een gematigder tempo van 8 procent, wat meer in lijn is met historische gemiddelden."
Walsh verwijst in zijn toelichting op de cijfers over de luchtvaart ook naar de vliegtuigcrash in de Verenigde Staten op woensdagavond. "Het tragische ongeluk gisteravond in Washington herinnert ons eraan dat veiligheid onze voortdurende aandacht vereist", zegt hij. "We zullen nooit ophouden met onze inspanningen om de luchtvaart nog veiliger te maken."
Meer uit Financieel
REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.
26 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
2 uur geleden