Wereldwijde vraag naar vliegreizen bereikt recordhoogte
GENÈVE (ANP) - De wereldwijde vraag naar vliegreizen heeft vorig jaar een recordhoogte bereikt. Dat heeft de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA uitgerekend. Daarmee kwam de vraag weer boven het niveau van voor de coronapandemie uit. De brancheclub is bovendien vol vertrouwen dat de vraag naar vliegreizen dit jaar verder doorgroeit.
Gemeten in door reizigers afgelegde kilometers lag de vraag naar vliegreizen vorig jaar ruim 10 procent hoger dan in 2023. In vergelijking met 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak, ging het om een stijging van bijna 4 procent.
"Het is in 2024 overduidelijk geworden dat mensen willen reizen", zei IATA-topman Willie Walsh in een toelichting. "Vooruitkijkend naar 2025 zijn er alle aanwijzingen dat de vraag naar reizen zal blijven groeien, zij het in een gematigder tempo van 8 procent, wat meer in lijn is met historische gemiddelden."
Walsh verwijst in zijn toelichting op de cijfers over de luchtvaart ook naar de vliegtuigcrash in de Verenigde Staten op woensdagavond. "Het tragische ongeluk gisteravond in Washington herinnert ons eraan dat veiligheid onze voortdurende aandacht vereist", zegt hij. "We zullen nooit ophouden met onze inspanningen om de luchtvaart nog veiliger te maken."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat straks geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de Nederlandse tak van modehuis Louis Vuitton een boete van 500.000 euro opgelegd voor overtredingen van de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme. Louis Vuitton BV kwam als verdachte in beeld in een lopende witwaszaak van het Landelijk Parket.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Drie grote internationale koffie- en cacaobedrijven gaan bepaalde duurzaamheidsclaims aanpassen die in de ogen van de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) onduidelijk en vaag zijn. Het gaat om Nestlé, Milka- en Toblerone-maker Mondelēz en Douwe Egberts-producent JDE Peet's.
21 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis is het oneens met het Centraal Planbureau, dat pleit voor het afbouwen van voordelen voor mensen met een koopwoning. Volgens het CPB is dat nodig om de woningmarkt vlot te trekken en woningzoekenden beter te ondersteunen.
36 minuten geledenBEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.
2 uur geleden