Wereldwijde vraag naar vliegreizen bereikt recordhoogte
GENÈVE (ANP) - De wereldwijde vraag naar vliegreizen heeft vorig jaar een recordhoogte bereikt. Dat heeft de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA uitgerekend. Daarmee kwam de vraag weer boven het niveau van voor de coronapandemie uit. De brancheclub is bovendien vol vertrouwen dat de vraag naar vliegreizen dit jaar verder doorgroeit.
Gemeten in door reizigers afgelegde kilometers lag de vraag naar vliegreizen vorig jaar ruim 10 procent hoger dan in 2023. In vergelijking met 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak, ging het om een stijging van bijna 4 procent.
"Het is in 2024 overduidelijk geworden dat mensen willen reizen", zei IATA-topman Willie Walsh in een toelichting. "Vooruitkijkend naar 2025 zijn er alle aanwijzingen dat de vraag naar reizen zal blijven groeien, zij het in een gematigder tempo van 8 procent, wat meer in lijn is met historische gemiddelden."
Walsh verwijst in zijn toelichting op de cijfers over de luchtvaart ook naar de vliegtuigcrash in de Verenigde Staten op woensdagavond. "Het tragische ongeluk gisteravond in Washington herinnert ons eraan dat veiligheid onze voortdurende aandacht vereist", zegt hij. "We zullen nooit ophouden met onze inspanningen om de luchtvaart nog veiliger te maken."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
12 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
2 uur geleden