Wereldwijde vraag naar vliegreizen bereikt recordhoogte
GENÈVE (ANP) - De wereldwijde vraag naar vliegreizen heeft vorig jaar een recordhoogte bereikt. Dat heeft de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA uitgerekend. Daarmee kwam de vraag weer boven het niveau van voor de coronapandemie uit. De brancheclub is bovendien vol vertrouwen dat de vraag naar vliegreizen dit jaar verder doorgroeit.
Gemeten in door reizigers afgelegde kilometers lag de vraag naar vliegreizen vorig jaar ruim 10 procent hoger dan in 2023. In vergelijking met 2019, het laatste jaar voor de virusuitbraak, ging het om een stijging van bijna 4 procent.
"Het is in 2024 overduidelijk geworden dat mensen willen reizen", zei IATA-topman Willie Walsh in een toelichting. "Vooruitkijkend naar 2025 zijn er alle aanwijzingen dat de vraag naar reizen zal blijven groeien, zij het in een gematigder tempo van 8 procent, wat meer in lijn is met historische gemiddelden."
Walsh verwijst in zijn toelichting op de cijfers over de luchtvaart ook naar de vliegtuigcrash in de Verenigde Staten op woensdagavond. "Het tragische ongeluk gisteravond in Washington herinnert ons eraan dat veiligheid onze voortdurende aandacht vereist", zegt hij. "We zullen nooit ophouden met onze inspanningen om de luchtvaart nog veiliger te maken."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
12 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
13 uur geleden