Wereldwijde toename van pinautomaten voor bitcoin, vooral in VS
LONDEN (ANP) - Wereldwijd zijn er vorig jaar meer dan 2200 pinautomaten voor bitcoin bijgekomen. Vooral in de Verenigde Staten kwamen er meer van deze apparaten bij, bijna 1100. Maar ook in Europa neemt het aantal toe, daar kwamen er 116 machines bij. Dat heeft marktanalysebureau Finbold berekend. Ondanks het kleine marktaandeel van Europa blijft het continent de enige grote regio waar het aantal apparaten gestaag stijgt, ongeacht de staat van de cryptomarkt.
Bij een bitcoin-pinautomaat kunnen mensen bitcoin kopen en soms ook verkopen. Zo'n apparaat is volgens de website cryptocoinskopen.com handig om snel bitcoin te kopen of als iemand een eenmalige transactie in bitcoin wil doen, bijvoorbeeld om een product online te kopen dat alleen met bitcoin betaald kan worden. Volgens de website coinatmradar.com zijn er 31 van dit soort apparaten in Nederland.
Finbold verklaart de stijging van het aantal pinautomaten voor bitcoin door verschillende positieve ontwikkelingen voor cryptomunten. Zo is de waarde van verschillende digitale munten vorig jaar tot recordhoogtes gestegen en zijn in de VS de eerste beursgenoteerde bitcoin-fondsen geïntroduceerd. Ook de herverkiezing van Trump, die vriendelijke regelgeving voor cryptovaluta heeft beloofd, droeg hier vermoedelijk aan bij.
De bitcoin is vorig jaar sterk in waarde gestegen, in totaal met ongeveer 120 procent. Maandagavond kwam de bitcoin weer boven de grens van 100.000 dollar uit en noteerde op 101.748 dollar, nadat de waarde van de munt in de laatste twee weken van vorig jaar juist weer was teruggevallen. Begin december overschreed de bitcoin voor het eerst die historische grens.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
3 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
4 uur geleden