Wereldwijde toename van pinautomaten voor bitcoin, vooral in VS
LONDEN (ANP) - Wereldwijd zijn er vorig jaar meer dan 2200 pinautomaten voor bitcoin bijgekomen. Vooral in de Verenigde Staten kwamen er meer van deze apparaten bij, bijna 1100. Maar ook in Europa neemt het aantal toe, daar kwamen er 116 machines bij. Dat heeft marktanalysebureau Finbold berekend. Ondanks het kleine marktaandeel van Europa blijft het continent de enige grote regio waar het aantal apparaten gestaag stijgt, ongeacht de staat van de cryptomarkt.
Bij een bitcoin-pinautomaat kunnen mensen bitcoin kopen en soms ook verkopen. Zo'n apparaat is volgens de website cryptocoinskopen.com handig om snel bitcoin te kopen of als iemand een eenmalige transactie in bitcoin wil doen, bijvoorbeeld om een product online te kopen dat alleen met bitcoin betaald kan worden. Volgens de website coinatmradar.com zijn er 31 van dit soort apparaten in Nederland.
Finbold verklaart de stijging van het aantal pinautomaten voor bitcoin door verschillende positieve ontwikkelingen voor cryptomunten. Zo is de waarde van verschillende digitale munten vorig jaar tot recordhoogtes gestegen en zijn in de VS de eerste beursgenoteerde bitcoin-fondsen geïntroduceerd. Ook de herverkiezing van Trump, die vriendelijke regelgeving voor cryptovaluta heeft beloofd, droeg hier vermoedelijk aan bij.
De bitcoin is vorig jaar sterk in waarde gestegen, in totaal met ongeveer 120 procent. Maandagavond kwam de bitcoin weer boven de grens van 100.000 dollar uit en noteerde op 101.748 dollar, nadat de waarde van de munt in de laatste twee weken van vorig jaar juist weer was teruggevallen. Begin december overschreed de bitcoin voor het eerst die historische grens.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
1 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
4 uur geleden