Wereldwijde toename van pinautomaten voor bitcoin, vooral in VS
LONDEN (ANP) - Wereldwijd zijn er vorig jaar meer dan 2200 pinautomaten voor bitcoin bijgekomen. Vooral in de Verenigde Staten kwamen er meer van deze apparaten bij, bijna 1100. Maar ook in Europa neemt het aantal toe, daar kwamen er 116 machines bij. Dat heeft marktanalysebureau Finbold berekend. Ondanks het kleine marktaandeel van Europa blijft het continent de enige grote regio waar het aantal apparaten gestaag stijgt, ongeacht de staat van de cryptomarkt.
Bij een bitcoin-pinautomaat kunnen mensen bitcoin kopen en soms ook verkopen. Zo'n apparaat is volgens de website cryptocoinskopen.com handig om snel bitcoin te kopen of als iemand een eenmalige transactie in bitcoin wil doen, bijvoorbeeld om een product online te kopen dat alleen met bitcoin betaald kan worden. Volgens de website coinatmradar.com zijn er 31 van dit soort apparaten in Nederland.
Finbold verklaart de stijging van het aantal pinautomaten voor bitcoin door verschillende positieve ontwikkelingen voor cryptomunten. Zo is de waarde van verschillende digitale munten vorig jaar tot recordhoogtes gestegen en zijn in de VS de eerste beursgenoteerde bitcoin-fondsen geïntroduceerd. Ook de herverkiezing van Trump, die vriendelijke regelgeving voor cryptovaluta heeft beloofd, droeg hier vermoedelijk aan bij.
De bitcoin is vorig jaar sterk in waarde gestegen, in totaal met ongeveer 120 procent. Maandagavond kwam de bitcoin weer boven de grens van 100.000 dollar uit en noteerde op 101.748 dollar, nadat de waarde van de munt in de laatste twee weken van vorig jaar juist weer was teruggevallen. Begin december overschreed de bitcoin voor het eerst die historische grens.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
17 uur geleden