Wereldwijde smartphonemarkt gegroeid na twee jaar krimp
SINGAPORE (ANP) - De wereldwijde markt voor smartphones is vorig jaar gegroeid na twee jaar van krimp, meldt marktonderzoeker Canalys. Volgens het bureau zijn in 2024 ruim 1,2 miljard smartphones verscheept, 7 procent meer dan in 2023.
Volgens Canalys is de toename vooral te danken aan mensen die hun toestel vervangen dat ze tijdens de coronapandemie hadden gekocht. "2024 was een jaar van herstel voor de smartphone-industrie, met het hoogste jaarlijkse wereldwijde verzendvolume sinds de pandemie", zegt Canalys-analist Runar Bjørhovde. Ook hebben telefoonverkopers hun voorraden aangevuld, meldt hij.
Apple en Samsung verscheepten net als in 2023 de meeste toestellen, maar zagen beide wel een daling van 1 procent. In totaal werden net geen 226 miljoen iPhones en iets minder dan 223 miljoen Samsung-smartphones verscheept. Eerder meldde Canalys al dat Apple in de belangrijke Chinese markt was ingehaald door de Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Die twee merken verscheepten in 2024 wereldwijd respectievelijk 14 procent en 36 procent meer toestellen.
Ook andere Chinese merken deden het vorig jaar beter dan een jaar eerder. Xiaomi bleef het op twee na grootste merk en verkocht 168,6 miljoen smartphones, 15 procent meer. Het merk boekte volgens Canalys goede verkoopresultaten op het vasteland van China en profiteerde van verdere uitbreiding naar opkomende markten. Ook Lenovo (plus 23 procent) en Transsion (15 procent) verscheepten meer telefoons. Dat laatste merk stond voor het eerst op de vierde plek.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
4 uur geleden