Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde smartphonemarkt gegroeid na twee jaar krimp

Wereldwijde smartphonemarkt gegroeid na twee jaar krimp

SINGAPORE (ANP) - De wereldwijde markt voor smartphones is vorig jaar gegroeid na twee jaar van krimp, meldt marktonderzoeker Canalys. Volgens het bureau zijn in 2024 ruim 1,2 miljard smartphones verscheept, 7 procent meer dan in 2023.

Volgens Canalys is de toename vooral te danken aan mensen die hun toestel vervangen dat ze tijdens de coronapandemie hadden gekocht. "2024 was een jaar van herstel voor de smartphone-industrie, met het hoogste jaarlijkse wereldwijde verzendvolume sinds de pandemie", zegt Canalys-analist Runar Bjørhovde. Ook hebben telefoonverkopers hun voorraden aangevuld, meldt hij.

Apple en Samsung verscheepten net als in 2023 de meeste toestellen, maar zagen beide wel een daling van 1 procent. In totaal werden net geen 226 miljoen iPhones en iets minder dan 223 miljoen Samsung-smartphones verscheept. Eerder meldde Canalys al dat Apple in de belangrijke Chinese markt was ingehaald door de Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Die twee merken verscheepten in 2024 wereldwijd respectievelijk 14 procent en 36 procent meer toestellen.

Ook andere Chinese merken deden het vorig jaar beter dan een jaar eerder. Xiaomi bleef het op twee na grootste merk en verkocht 168,6 miljoen smartphones, 15 procent meer. Het merk boekte volgens Canalys goede verkoopresultaten op het vasteland van China en profiteerde van verdere uitbreiding naar opkomende markten. Ook Lenovo (plus 23 procent) en Transsion (15 procent) verscheepten meer telefoons. Dat laatste merk stond voor het eerst op de vierde plek.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

57 minuten geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

2 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

2 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

4 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

6 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

6 uur geleden