Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde smartphonemarkt gegroeid na twee jaar krimp

Wereldwijde smartphonemarkt gegroeid na twee jaar krimp

SINGAPORE (ANP) - De wereldwijde markt voor smartphones is vorig jaar gegroeid na twee jaar van krimp, meldt marktonderzoeker Canalys. Volgens het bureau zijn in 2024 ruim 1,2 miljard smartphones verscheept, 7 procent meer dan in 2023.

Volgens Canalys is de toename vooral te danken aan mensen die hun toestel vervangen dat ze tijdens de coronapandemie hadden gekocht. "2024 was een jaar van herstel voor de smartphone-industrie, met het hoogste jaarlijkse wereldwijde verzendvolume sinds de pandemie", zegt Canalys-analist Runar Bjørhovde. Ook hebben telefoonverkopers hun voorraden aangevuld, meldt hij.

Apple en Samsung verscheepten net als in 2023 de meeste toestellen, maar zagen beide wel een daling van 1 procent. In totaal werden net geen 226 miljoen iPhones en iets minder dan 223 miljoen Samsung-smartphones verscheept. Eerder meldde Canalys al dat Apple in de belangrijke Chinese markt was ingehaald door de Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Die twee merken verscheepten in 2024 wereldwijd respectievelijk 14 procent en 36 procent meer toestellen.

Ook andere Chinese merken deden het vorig jaar beter dan een jaar eerder. Xiaomi bleef het op twee na grootste merk en verkocht 168,6 miljoen smartphones, 15 procent meer. Het merk boekte volgens Canalys goede verkoopresultaten op het vasteland van China en profiteerde van verdere uitbreiding naar opkomende markten. Ook Lenovo (plus 23 procent) en Transsion (15 procent) verscheepten meer telefoons. Dat laatste merk stond voor het eerst op de vierde plek.

Meer uit Financieel

Noodlijdend Claire's werkt in Noord-Amerika aan redding van keten

HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR) - Sieradenketen Claire's wil zijn Noord-Amerikaanse activiteiten aan investeerder Ames Watson verkopen voor een onbekend bedrag. Het bedrijf wil zo zijn verliezen beperken, nadat het eerder uitstel van betaling had aangevraagd in de Verenigde Staten. Daar probeert het bedrijf er via een herstructurering weer bovenop te komen. In Nederland is Claire's deze week failliet verklaard.

10 minuten geleden
Aanklagers in België openen onderzoek naar ING België

BRUSSEL (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in België hebben een onderzoek geopend naar ING België, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Le Soir. De stap houdt verband met een breder onderzoek naar voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, schrijft de Belgische krant. Daarbij zou het Brusselse parket naar mogelijk machtsmisbruik kijken.

16 minuten geleden
VS zijn tevreden over tariefafspraken met China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft aangegeven dat de Verenigde Staten tevreden zijn over de huidige afspraken met China over importheffingen. Vorige week stelde president Donald Trump hogere importheffingen op Chinese goederen met nog eens negentig dagen uit, tot 10 november.

38 minuten geleden
Verzamelwoede Labubu-knuffels goed voor miljardenomzet

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, bekend van zijn populaire Labubu-knuffels, verwacht dit jaar omgerekend bijna 4 miljard euro aan inkomsten. Dat komt door de grote vraag naar zijn kleine pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden, heeft topman Wang Ning woensdag gezegd. Hij wil de komende jaren meer winkels openen en denkt ook aan Labubu-animatiefilms en -attracties in pretparken. Er komt binnenkort ook een mini-Labubu die je aan je telefoon kunt vastmaken.

1 uur geleden
Treinkaartjes worden volgens NS niet duurder door cao-akkoord

UTRECHT (ANP) - Treinkaartjes worden niet duurder door het cao-akkoord dat NS woensdagochtend heeft bereikt met vakbonden. Dit zegt een woordvoerder van de spoorvervoerder.

1 uur geleden
Verzekeraar ASR stijgt op licht negatief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de koerswinsten van dinsdag kozen beleggers in Amsterdam woensdag bij de handelsstart voor winstnemingen. Het beurssentiment werd vooral gedrukt door de forse verliezen op Wall Street dinsdag en de Aziatische beurzen eerder op de dag.

3 uur geleden
Topman ASR roept nogmaals op tot verandering huurwet

UTRECHT (ANP) - Topman Jos Baeten van verzekeraar ASR roept opnieuw op de huurwet van voormalig woonminister Hugo de Jonge terug te draaien. "Ik denk dat het afschaffen van die regulering in de middenhuur, het investeren in de woningmarkt voor Nederlandse, maar ook voor buitenlandse investeerders weer veel aantrekkelijker zou maken."

3 uur geleden