Wereldwijde smartphonemarkt gegroeid na twee jaar krimp
SINGAPORE (ANP) - De wereldwijde markt voor smartphones is vorig jaar gegroeid na twee jaar van krimp, meldt marktonderzoeker Canalys. Volgens het bureau zijn in 2024 ruim 1,2 miljard smartphones verscheept, 7 procent meer dan in 2023.
Volgens Canalys is de toename vooral te danken aan mensen die hun toestel vervangen dat ze tijdens de coronapandemie hadden gekocht. "2024 was een jaar van herstel voor de smartphone-industrie, met het hoogste jaarlijkse wereldwijde verzendvolume sinds de pandemie", zegt Canalys-analist Runar Bjørhovde. Ook hebben telefoonverkopers hun voorraden aangevuld, meldt hij.
Apple en Samsung verscheepten net als in 2023 de meeste toestellen, maar zagen beide wel een daling van 1 procent. In totaal werden net geen 226 miljoen iPhones en iets minder dan 223 miljoen Samsung-smartphones verscheept. Eerder meldde Canalys al dat Apple in de belangrijke Chinese markt was ingehaald door de Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Die twee merken verscheepten in 2024 wereldwijd respectievelijk 14 procent en 36 procent meer toestellen.
Ook andere Chinese merken deden het vorig jaar beter dan een jaar eerder. Xiaomi bleef het op twee na grootste merk en verkocht 168,6 miljoen smartphones, 15 procent meer. Het merk boekte volgens Canalys goede verkoopresultaten op het vasteland van China en profiteerde van verdere uitbreiding naar opkomende markten. Ook Lenovo (plus 23 procent) en Transsion (15 procent) verscheepten meer telefoons. Dat laatste merk stond voor het eerst op de vierde plek.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
14 uur geleden