Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde schulden stijgen tot recordhoogte

Wereldwijde schulden stijgen tot recordhoogte

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde schuldenlast is vorig jaar opnieuw gestegen tot een recordhoogte, meldt het Institute of International Finance (IIF). Bedrijven, huishoudens en overheden hadden in totaal 318 biljoen dollar aan schulden, ongeveer 303.000 miljard euro. Dat is 7 biljoen dollar meer dan in 2023.

De toename van de schulden was in 2024 wel kleiner dan in 2023, aldus het IIF. In dat jaar namen de schulden met 16 biljoen dollar toe.

Het instituut verwacht dat de schuldenlast dit jaar minder hard stijgt. "Met wereldwijde onzekerheid over het economisch beleid op recordhoogte, hoger dan de niveaus tijdens de piek van de pandemie, en de nog altijd hoge leenkosten, zal de voorzichtigere houding onder kredietnemers waarschijnlijk de vraag naar krediet in de private sector belemmeren."

Bond vigilantes

Het percentage schulden ten opzichte van het bruto binnenlands product (bbp) is voor het eerst in vier jaar gestegen, meldt het IIF. Dat komt volgens het instituut, dat de wereldwijde financiële sector vertegenwoordigt, doordat de economische groei is vertraagd. Naar verwachting blijven vooral de schulden in de Verenigde Staten, Frankrijk, China, India en Brazilië hoog. De economie van de VS doet het wel goed, ondanks de hogere schulden van de Amerikaanse overheid, vindt het IIF.

De groeiende schulden betekenen volgens het IIF dat overheden moeten oppassen voor zogeheten bond vigilantes. Dat zijn investeerders die protesteren tegen in hun ogen te hoge overheidsuitgaven door hogere leenkosten van een overheid te eisen.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

7 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

9 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

9 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

9 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

12 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

12 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

12 uur geleden