Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde handel bereikt dit jaar record, zegt VN-organisatie

Wereldwijde handel bereikt dit jaar record, zegt VN-organisatie

GENÈVE (ANP) - De wereldwijde handel is dit jaar op weg naar een nieuw record, stelt de VN-conferentie inzake handel en ontwikkeling (UNCTAD) in een nieuw rapport. De VN-organisatie verwacht dat de wereldwijde handel in 2024 uitkomt op bijna 33 biljoen dollar (circa 31,2 biljoen euro).

De groei komt volgens de VN-organisatie vooral doordat in diensten 7 procent meer werd gehandeld dan in 2023. De handel in goederen steeg met 2 procent. Volgens het rapport is dat minder dan de piek van 2022.

Vergeleken met vorig jaar is de wereldhandel volgens UNCTAD ongeveer met een biljoen dollar (1000 miljard dollar) gegroeid. Dat laat volgens de VN-organisatie zien dat de wereldwijde economie veerkrachtig is, ondanks de risico's op handelsoorlogen en internationale spanningen. Afnemende inflatie en stabiele wereldwijde groeiverwachtingen bieden landen de kans om in 2025 nog veerkrachtiger te worden, aldus het rapport.

Gerichter beleid

Wel heeft de handel van opkomende landen minder groei doorgemaakt dan die van rijkere landen. Doorgaans zijn opkomende economieën volgens de VN-organisatie belangrijk voor de wereldwijde handel, maar sectoren die voor deze landen belangrijk zijn, hebben het in 2024 moeilijk gehad. Zo daalde de handel in energie met 7 procent en die in metalen met 3 procent. Voor de ICT en de kledingsector is het juist wel een goed jaar.

UNCTAD roept opkomende landen op gericht beleid in te voeren dat handel in verschillende branches bevordert en zich meer te richten op hoogwaardige sectoren. "Om de kansen in 2025 te benutten, hebben ontwikkelingslanden gecoördineerde steun nodig om met onzekerheden om te gaan, minder afhankelijk te worden en hun banden met de wereldwijde markten te versterken", zegt Rebeca Grynspan, het hoofd van UNCTAD.

Meer uit Financieel

Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

23 minuten geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

12 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

13 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

14 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

16 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

16 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

17 uur geleden