Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijde chipverkopen groeien voor het eerst in jaar tijd

Wereldwijde chipverkopen groeien voor het eerst in jaar tijd

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van chips is in november voor het eerst in meer dan een jaar tijd gestegen. De chipmarkt kampt al geruime tijd met een zwakke vraag naar smartphones en computers doordat consumenten door de hoge inflatie meer op de kosten letten en minder uitgeven aan elektronica. De vraag naar chips lijkt echter enigszins te herstellen door de grote behoefte aan chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.

Volgens de in Washington gevestigde brancheorganisatie SIA bedroegen de wereldwijde opbrengsten van chips in november 48 miljard dollar (zo'n 44 miljard euro). Dat is een stijging van ruim 5 procent vergeleken met een jaar eerder. Vergeleken met een maand eerder steeg de omzet met bijna 3 procent.

Vooral China stuwde de chipverkopen in november. De op een na grootste economie ter wereld kocht 7,6 procent meer chips dan een jaar eerder. De chipverkoop aan Amerika steeg met 3,5 procent en de verkoop aan Europa nam met 5,6 procent toe. De verkoop aan Japan daalde met 2,8 procent.

Meer uit Financieel

BMW verkoopt iets meer auto's, behalve in China

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW heeft in het tweede kwartaal iets meer auto's verkocht dan een jaar eerder, maar kampte net als andere Duitse autofabrikanten wel met zwakte op de Chinese markt. Volgens het bedrijf uit München werden er in de afgelopen periode wereldwijd 621.271 auto's verkocht, inclusief de dochtermerken MINI en Rolls-Royce. Dat is een stijging van 0,4 procent.

27 minuten geleden
NAM keert 3 miljard euro uit aan eigenaren Shell en Exxon

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) keert in totaal 3 miljard euro uit aan de eigenaren Shell en het Amerikaanse ExxonMobil, blijkt uit de jaarrekening over 2024. Het is de eerste uitkering aan de twee aandeelhouders sinds 2017. Beide ontvangen 1,5 miljard euro.

50 minuten geleden
Blokker noemt afhaken franchisewinkels geen verrassing

AMSTERDAM (ANP) - Blokker noemt het geen verrassing dat sommige zelfstandige filiaalhouders zich niet aansluiten bij het doorgestarte winkelbedrijf. Een aantal van deze ondernemers zei tegen De Telegraaf niets te zien in een franchisesamenwerking met het nieuwe Blokker van ondernemer Roland Palmer.

56 minuten geleden
ACM wil betere naleving garantieregels bij elektronica en witgoed

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wil dat verkopers van consumentenelektronica en witgoed zoals koelkasten, vaatwassers en wasmachines de garantieregels beter naleven. Volgens de toezichthouder komen er jaarlijks duizenden meldingen over slechte afhandeling van garantiekwesties. De ACM waarschuwt dat verkopers die de regels niet naleven boetes riskeren.

1 uur geleden
Stakingen verstoren vliegverkeer in Italië

MILAAN (ANP) - Het vliegverkeer in Italië wordt donderdag verstoord door stakingen van grondpersoneel op luchthavens en Italiaanse bemanningen van budgetmaatschappij easyJet.

1 uur geleden
NVM: prijzen mogelijk sterker omhoog na verkoopgolf huurhuizen

UTRECHT (ANP) - De stijging van de huizenprijzen is flink afgezwakt, maar de prijzen zouden volgend jaar zomaar weer harder kunnen gaan stijgen. De woningmarkt raakt momenteel overspoeld met huurhuizen die te koop zijn gezet. In de loop van volgend jaar is die uitpondgolf waarschijnlijk voorbij, voorziet de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

2 uur geleden
Microsoft meldt probleem met e-mailprogramma Outlook

REDMOND (ANP) - Microsoft meldt problemen met zijn e-mailprogramma Outlook. Sommige gebruikers kunnen hierdoor geen verbinding maken met hun inbox via de mobiele app of internetbrowser, meldt het softwareconcern op zijn blog.

2 uur geleden